MERAL AKŞENER’DEN SÜRPRİZ TELEFON! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » MERAL AKŞENER’DEN SÜRPRİZ TELEFON!

MERAL AKŞENER’DEN SÜRPRİZ TELEFON!

Written By yavuz4040 on 13 Şubat 2014 Perşembe | 03:36:00

TBMM BAŞKAN VEKİLİ, MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ MERAL AKŞENER TELEFONDA!
Kırşehir’in yerel dergisi 40 HABER, Şubat sayısısın da MHP’li Meral Akşener’i kapak yaptı.
Genç gazeteci Murat Demirci’nin yazdığı ‘MERAL ANA…’ başlıklı yazıya Akşener telefonla dönüş yaptı. Akşener, genç gazeteciyle telefon görüşmesinde Kırşehir’le ilgili de bilgiler alırken Ahiler diyarı Kırşehir’in Anadolu’nun göz bebeği olduğuna dikkat çekerek önümüzde ki yerel seçimlerin çok çetin geçeceğini ifade etti ve gazeteci Murat Demirci’ye çalışmalarında başarılar diledi.
İşte Murat Demirci’nin yazdığı o yazı ve ayrıntıları
“MERAL ANA…”
“TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener Milliyetçi düşünürlerin sevilen ve saygı duyulan hatta her anlamda taktir edilen ‘asenası’... Sadece Milliyetçi cephenin değil, partili partisiz her kesimden insanların saygı duyduğu bir isim Akşener.
Her anlamda ve her fırsatta örnek aldığım şahsiyetler arasında yer alır Akşener. Siyasi kimliği, ufuk açıcı konferansları ve konuşmaları herkes gibi bende de özümsenecek niteliktedir.
Son günlerde Türkiye gündemine oturan ve ülkemizin geleceğini ciddi manada yakından ilgilendiren ve bu konuda sık sık verdiği konferanslarda ilk olarak Türk Milliyetçiliğinin temel felsefesini oluşturanları saygı ve rahmetle andıktan sonra başlar konuşmaya ve öyle bir anlatır ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız desem doğru olur. Çünkü bende bıraktığı izler bunları yansıtıyor...
Meral Akşener anlatmakla bitmez. Onu dinlediğim bazı konferanslarından ve konuşmalarından örnekler vereceğim. ‘Avrasya Bir Vakfı’nda verdiği konferansta sözü gündemin en can alıcı konusuna getirdi ve “Analar Ağlamasın” gibi duygusal söylemin ardında gizlenen yeni anayasa ve ülkede çift dil tartışmalarıyla varılmak istenen hedefleri anlatmıştı. Fakat hiç kimse çıkıp da sen ne anlatıyorsun şurada da haksız konuştun diyemedi bugüne kadar. Zaten az buçuk tutturabilecek yanları olsa Meral Akşener gibi daha nice meralleri susturacaklarda ama olmuyor... Kısacası evde ki hesap çarşıya uymuyor.
Vatan kaybetmenin acısını hiç kimse Meral Akşener’den daha iyi bilemez. Çünkü Akşener Vatan kaybetmenin acısını yaşamış ve öyle yoğrulmuş. Şimdi diyebilirsiniz ki ne anlatmak istiyorsunuz? Ne yani Meral Akşener’in vatanı yok mu? Bunumu demek istediniz diyebilirsiniz! Evet Akşener, ‘Rumelili bir ailenin çocuğu. Ne demek istediğim anlaşıldı herhalde yani Meral Akşener İstanbul diliyle göçmen, dedemin diliyle macirdir.
Akşener, bir imparatorluğun çöküşünü tozlu raf köşelerinde bekleyen tarih kitaplarında değil, toprak kavgasını bizzat yaşamış yakınlarından ve büyüklerinden dinleyerek büyümüş ve bugünlere kadar gelmesi kolay olmamıştır.
İnternette izlenme rekoru kıran konuşmaları arasında Rumeli Federasyonu 3. Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşma TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener’i daha iyi tanımamızda etkin oldu. Yaptığı konuşmada öyle bir anlattı ki adeta ayakta alkışlandı. Ben gururla dinledim bu konuşmayı ve herkesin bu konuşmayı dinlemesi taraftarıyım... Akşener, Rumeli Federasyonu kurulunda yaptığı konuşmada ‘BİZ BİR KERE VATAN KAYBETTİK, BUNDAN SONRA YOK KARDEŞİM’ diyerek şunlara değindi.
"Ben, Sırpların uzun namlulu silahlarla tek tek Boşnak avladığı bir dönemde İgman Tüneli'nden geçenlerdenim. Ben Zagreb'te rahmine kedi ve köpek cenini konulan kadınlarımızı gördüm. Sırplar, o kadınları, Boşnakları, sadece Müslüman oldukları için değil, hem Türk hem Müslüman kabul ettikleri için avlamışlardı. Ben mübadil bir ailenin çocuğuyum" diyerek konuşmasına devam eden Akşener, bir yazarın, "Türkiye'de ifade özgürlüğü ve insan hakları adına Kürtler de ayrılmayı isteyebilirler" sözünü hatırlatarak, "Yazabilir, söyleyebilir, ama ben bir akademisyenim. 15 yıl Cumhuriyet Tarihi anlattım. Mezuniyetim Osmanlı Tarihi'dir" dedi.
Son olarak Akşener, konuşmasını yaptığı kürsüye yumruğunu vurarak, "Biz bir kere vatan kaybettik, bundan sonra yok kardeşim. Herkes açılımcı olsa Rumelili olmayacak. Herkes aklını başına alsın" dedi. Akşener'in konuşması, katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı.
Türkiye seninle gurur duyuyor Meral Ana...” 40 HABER

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net