"40 yaşına kadar oynarım" - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » "40 yaşına kadar oynarım"

"40 yaşına kadar oynarım"

Written By yavuz4040 on 3 Mart 2014 Pazartesi | 15:46:00

Real Madrid ve İspanya Milli Takımı'nın kalecisi Iker Casillas, futbol hayatını 40 yaşına kadar sürdürebileceğini söyledi. 

 

 

Real Madrid'in başarılı kalecisi Iker Casillas, yerini gençlere bırakması gerektiğini bildiğini ancak 40 yaşına kadar da rahat oynayabileceğini söyledi.
     
İspanya Milli Takımı'nın 5 Mart'ta İtalya ile yapacağı özel maç için  kampa katılan İker Casillas, bir radyoya verdiği demeçte, "40 yaşına kadar oynayabileceğimi düşünüyorum. Futbol artık daha fazla fizik gücüne dayanıyor ve eğer bir kaleci kendine bakarsa 40 yaşına kadar oynaması kolay" dedi. 

 

"REAL MADRID HER ZAMAN EN ÜSTTE OLMAK ZORUNDA"
 

Real Madrid'in lig lideri olmasını "Her sezon olması gereken yerde" diye yorumlayan Casillas, bundan sonra hata yapmamaları gerektiğini, her hatanın bir şampiyonadan elenme anlamına geleceğini vurguladı. Tecrübeli kaleci, "Real Madrid her zaman en üstte olmak zorunda. Her şeyi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorsun. Bu büyük bir sorumluluk" değerlendirmesini yaptı.
     
Casillas, "golü önleyen her kurtarışın kendisi için önemli olduğunu" ancak hayatındaki en önemli kurtarışları "2002 Şampiyonlar Ligi finalinde, 2009'da Sevilla'ya karşı oynadıkları maçta, Perotti'nin pozisyonunda ve 2010 Dünya Kupası finalinde Hollandalı Robben'a" karşı yaptığını kaydetti. 

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net