Kaman'da dev miting! Baykal Ali Bektaş'a büyük destek verdi. - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kaman'da dev miting! Baykal Ali Bektaş'a büyük destek verdi.

Kaman'da dev miting! Baykal Ali Bektaş'a büyük destek verdi.

Written By yavuz4040 on 9 Mart 2014 Pazar | 01:45:00

Eski CHP Genel Başkanı, Antalya CHP Milletvekili Deniz Baykal, Kaman CHP İlçe Örgütünün  davetlisi olarak Kaman İlçesine geldi. Belediyenin önünde hazırlanan alanda büyük bir kalabalığa hitap eden Baykal, CHP Kaman Belediye Başkan Adayı Ali Bektaş’a destek istedi.
         Baykal amacının dünya 8 mart kadınlar gününü kutlamak değil, özellikle Ali Bektaş'a destek vermek ve hükümetin yolsuzluklarını anlatmaya geldiğini sık sık dile getirdi.
Baykal; “ Türkiye bu zamana kadar böyle bir yolsuzluk manzaraları ile karşı karşıya gelmediğini belirterek, Devletin en yüksek kademelerinde bizi temsil eden şerefini, haysiyetini onurunu yüklenmiş insanların bu kadar acı bu kadar utanç verici manzaraların içine sürüklendiğine hiç tanık oldunuz mu? Kabinenin 4 bakanı bir yolsuzluk dosyası ile kabineden ayrılıyorlar. Bakanların çocukları tutuklanıyor. Bakanlardan bir tanesi istifa et diyorlar. İstifa ederim ama önce başbakan istifa etmeli dedi. Her toplumda bir takım insanlar yolsuzluk yapmış olabilir. İnsanoğlu çiğ süt emmiştir. Kimi iktidarı bulur şaşırır, kimi parayı bulur şaşırır. Yolsuzluk yapan insanlar devletin en başındaki de  olabilir. Beni mahcup eden beni üzen yapılan bu yolsuzlukların soruşturulmaması, üstünün örtülmek istenmesidir. Eğer yaşanan bu olayların gereğinin yapılarak üstüne gidilseydi bunu da hep beraber görebilseydik bizim mahçup olmamıza gerek varmıy dı? İftiharla şerefle karşılardık.
Şimdi Türkiye’de yolsuzluk yok diyecek kimse var mı? Bunlar küçük yolsuzluk mu? yoksa milyar dolarların olduğu muazzam bir yolsuzluk mu? Bu Türkiye’nin en büyük yolsuzluğu, Bunlar neden soruşturulmuyor? Soruşturmalara göre Hukuk kurmak, Adliye kurmak, yargı kurmak,memur tayin etmek, tayin edilmişleri oradan oraya tayin etmek bunların tek derdi yolsuzluğu suç olmaktan çıkartmaktır.
Şu zamanda Türkiye’de yaşanan olaylardan utanç duyuyorum. Bu olaylar bizi üzmüştür. Dünyanın birçok ülkesinde yolsuzluk olayları yaşanır ama hiçbirinin üstü Türkiye’deki gibi kapatılmak istenmemiştir. Benim aziz milletim, bu yaşananları hak etmemektedir. Devlet çürümüştür, devlet bozulmuştur, hiçbir dönemde yolsuzlukların üstü kapatılmaya çalışılmamıştır İşte be Kaman’a Kamanlının Namuslu, dürüst hayatını Türkiye’nin bütün sıkıntılarını  onurla şerefle çekmiş, siz Türkiye’nin özü, çekirdeği, Türkiye’nin temeli, Kamanlı hemşehrilerime  Türki’yede bu gidişin çok tehlikeli olduğunu söylemeye geldim dedi.
Baykal, konuşmasının devamında ’’Paralel Yapı’’ ile ilgili olarak ise, “Son yaşanan olaylarla ilgili olarak başbakan paralel yapıyı suçluyor. ’Devlet içerisinde paralel yapı var’ diyor. İşin aslı şudur, bu düzeni sen kurdun, 12 yıldır sen işletiyorsun. Bu cemaati yıllardır kullanıyorsun. Şimdi ne oldu?” ifadelerini kullandı.
Kaman'da büyük bir mitinge dönüşen bu özel günde şaşırtıcı kalabalık gözlerden kaçmadı!


Share this article :

1 yorum:

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net