KIRŞEHİR’ DE ARİF EKİCİ RÜZGARI… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » KIRŞEHİR’ DE ARİF EKİCİ RÜZGARI…

KIRŞEHİR’ DE ARİF EKİCİ RÜZGARI…

Written By yavuz4040 on 17 Mart 2014 Pazartesi | 14:49:00 30 Mart’ta yapılacak olan mahalli idareler seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkan Adaylığı açıklanan, kişiliği, dürüstlüğü ve insanlığı ile şehrimizin sevilen simalarından Arif EKİCİ’ nin destek kitlesi her geçen günde büyük bir hızla artmaya devam ediyor. Her gün mahallelerde düzenlenen toplantılarla vatandaşlarla iç içe olan Belediye Başkan Adayı Arif Ekici, her kesimden aldığı destekle yolunda sağlam adımlarla ilerliyor.

10 Yıldır İktidar Partisi Belediyesince Yönetilen Kırşehir’ de vahim tablo
10 Yıldır ilimiz Kırşehir iktidar partisi tarafından yönetilmesine rağmen ilimize göz boyamak amacıyla yapılan park, bahçe haricinde elle tutulur, gözle görülür bir yatırım yapılmadığını belirten Başkan Adayı Arif Ekici; kent park projesi, diğer adı ile çılgın proje adı altında 33 milyonluk bir harcama yapıldığı, şehir meydanı adı altında yeşil meydanın 10 milyona yakın bir harcama ile taş yığınına döndüğünü, Pazar yeri projesi adı altında 24 milyon para harcanmasına rağmen, bir türlü istenilen sonucun alınamadığını dile getirerek; oysa ki hiçbir hesap yapılmadan para saçılan yerler zaten bundan önceki dönemlerde şehrimize kazandırılmış olan bölgelerdi. Buralara yapılacak küçük miktarlı harcamalarla, vatandaşın parası israf edilmeden düzenlemeler yapılabilir, harcanan milyonlarca lira para ile de şehrimize güzellikler katacak yeni yeşil alanlar, pazar yerleri ve ihtiyacımız olan yeni mekanlar kazandırılabilirdi.


Su faturaları 10 yılda 10 kat arttırılarak vatandaşımıza eziyet haline gelmiştir.
            Belediye Başkan Adayı Arif Ekici’ nin yapmış olduğu ziyaretlerde halk tarafından en çok şikayet konusu edilen su faturalarının gerçekten de gariban vatandaşımızı zor duruma düşürdüğünü belirterek, bizim dönemimizde 2 ayda bir 13 – 15 lira olan su faturaları, AKP belediyesi döneminde, belediye gelirlerinin arttırılması amacıyla 10 yılda 10 katı oranında arttırılarak vatandaşa her ay 50 – 100 lira, yani ortalama aylık 75 lira faturalara dönüşmüştür. Vatandaşımıza destek olunması gereken yerde devamlı sırtına binilmiştir. İnşallah bizler görevi devraldığımızda; ilk encümen toplantımızda su faturalarını yarı yarıya düşüreceğiz müjdesini verdi.
 

            10 yılda 30 bin vatandaşımız Kırşehir’ den göç etmiştir.
2000 yılında 253.239 kişi olan Kırşehir’ imizin toplam nüfusu ne yazık iktidar partisi belediyesi döneminde devamlı olarak kan kaybederek, 2014 yılında 223.498 kişiye düştüğünü belirten Başkan Adayı Arif Ekici; “demek ki iktidar partisine oy vermek şehrimize hiçbir faydası olmadığı gibi, geriye götürmüştür. 3 olan milletvekili sayısı 3’ten 2’ye düşmüştür. 500 Yatak kapasiteye sahip hastanemizin yatak kapasitesi 300’ e düşürülmüştür. Hastaneye ulaşmak isteyen vatandaşlarımız büyük eziyet çekmektedir. Bugüne kadar 83 vatandaşımız hastaneye ulaşmak üzere Ankara-Kayseri yolunda can vermiştir. Kentsel dönüşüm projesi adı altında gariban vatandaşlarımız yeni ev verilecek vaatleri ile, ellerindeki bahçeli evlerinden olup, 2 odalı TOKİ konutlarının bodrumlarına yerleştirilerek, mağdur edilmiştir. İnşallah bizler görevi devraldığımızda; yeni imar bölgeleri açıp, yeni mahalleler oluşturarak, geliri düşük vatandaşlarımıza uygun fiyat ve ödemelerle arsa vererek, konut yapmalarını teşvik edeceğiz” dedi.
Oy vermek, kefil olmak demektir.
Katılmış olduğu bütün toplantılarda, adayları incelemeden, adli sicil kayıtlarını kontrol etmeden oy kullanılmamasını dile getiren Başkan Adayı Ekici; “bende dahil olmak üzere, bütün adayların geçmişlerini, adli kayıtlarını inceleyiniz. Bugüne kadar neler yapmış, nerelerden ceza almış, nelerden hüküm giymiş inceleyiniz. Oy vermek kefil olmak demektir. Sizler oyunuzu bana verdiğinizde kefil oluyorsunuz demektir. Verilen oyun vebali vardır ve hakkın huzuruna çıkarken rahat olmak demektir, cümlelerini vurgulayarak, her vatandaşımızın mutlaka sandığa gitmesini ve oy atacağı kişiyi iyi araştırmasını istedi.

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net