Mekanın Cennet Olsun Berkin! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Mekanın Cennet Olsun Berkin!

Mekanın Cennet Olsun Berkin!

Written By yavuz4040 on 11 Mart 2014 Salı | 13:33:00

Gezi Parkı protestolarının ve bu protestolara yönelik sert polis müdahalelerinin devam ettiği günlerde evinden ekmek almak için çıkan ve kafasından gaz bombası kapsülüyle ağır yaralanan 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın, bu sabah 269 gündür sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybetmesi ülkeyi üzüntüye boğdu.

Sabah erken saatlerden itibaren haberin duyulmasıyla birlikte yurdun pek çok köşesinden mesajlar ve eylemlerle Berkin Elvan’ın ölümü protesto ediliyor ve Elvan ailesiyle dayanışma bildiriliyor. Henüz 14 yaşındayken başından vurularak ağır yaralanan 15. yaşında hayata veda eden Berkin için çeşitli illerde vatandaşlar, liseli ve üniversiteli gençler etkinlikler yapıyor.
Beyoğlu esnafı yaptığı açıklamada bu akşam 21:00 - 21:05 arası müzik çalınmayacağını belirtti.

  Ankara’da ODTÜ öğrencileri, “Dersimiz Berkin” sloganlarıyla sınıfları terk ederek kampüs içinde toplanırken, İzmir’de de lise öğrencileri okul bahçesinde oturma eylemi yaptı.

Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Berkin Elvan’ın ölüm haberinin duyulmasının ardından öğrenciler protesto için sınıfları terk ederek kampüs içinde toplanmaya başladı.

İzmir Karataş Lisesi, Ankara İncirli Lisesi ve Ankara Celal Yardımcı Anadolu Lisesi öğrencileri de sabah erken saatlerde okula geldiklerinde Berkin Elvan’ın ölüm haberini alınca derslere girmedi ve okul bahçesinde toplanarak oturma eylemi yaptı.
Koç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Işık Üniversitesi, İzmir Yaşar Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Başkent Üniversitesi öğrencileri dersleri boykot ederek Berkin Elvan için oturma eylemi ya da yürüyüşler yapıyor.
Bilgi Üniversitesi'nde Berkin Elvan için anı defteri açılırken Sabancı Üniversitesi'nde bir grup Berkin Elvan için yemekhanede pankart açtı.
İstanbul Avcılar'da da bir grup Berkin Elvan'ın ölümü üzerine oturma eylemi yapmaya başladı. Gruba çevreden vatandaşlar da daha sonra destek vermeye başladı.
Ankara'da Güvenpark'ta da iki kişi Berkin Elvan için eylem yaptı. "Ben Berkin'im" yazan eylemciler önlerine koydukları bir ekmeğin başında bekledi. Bu eylem kısa süre sonra kalabalık bir gruba dönüştü.
İstanbul Kartal Adliyesi'nde de Berkin Elvan için pankart açıldı.
ÇHD'LİLER DAVALARA GİRMEYECEK
ÇHD yaptığı açıklamada yarın duruşmalara girmeyeceklerini ifade etti.
OYUNLARINI İPTAL ETTİLER
Kumbaracı 50, Sahne 3, Mekan Artı, Tiyatro Yan Etki, Emek, 6'dan Sonra ve Asmalı Sahne tiyatro oyunlarını iptal ettiklerini açıkladı.
Ankara'da da kimi eğlence yerleri bu akşam müzik çalmayacaklarını duyurdu.
Redd grubu da Sakarya konserini ertelediğini duyurdu.
 
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net