BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN BASIN AÇIKLAMASI… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN BASIN AÇIKLAMASI…

BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN BASIN AÇIKLAMASI…

Written By yavuz4040 on 13 Haziran 2014 Cuma | 12:56:00

Çapa’dan sonra en başarılı ikinci lise olan Kırşehir Anadolu Öğretmen Lisesi’nin, Fen Lisesi olma ihtimali varken, şu anda görevde bulunan Milli Eğitim Müdürü ve siyasilerin bu işe hakim olamamaları sonucu, Kırşehir Anadolu Öğretmen Lisesi’nin Sosyal Bilimler Lisesi ve Anadolu Lisesi olması şehrimizde kapanmayacak bir yaranın oluşmasına neden olacaktır.
Bu konuda Müsteşar Yardımcısı, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız ve Milli Eğitim Müdürümüzle görüşmemize rağmen, Milli Eğitim Müdürü yeterli duyarlılığı gösterip kamuoyu oluşmasına katkıda bulunmamıştır.
Milli Eğitim Müdürümüzün, Anadolu Öğretmen Lisesi’ni çok az tercih edilen Sosyal Bilimler Lisesi’ne veyahut Anadolu Lisesi’ne dönüştürmesi, geleceğimizin umudu çocuklarımız için affedilemez bir hadisedir.
Bir okul müdüründen direktif alan, konuya hâkim olmayan, beceriksiz ve de niteliksiz bir Milli Eğitim Müdürü’nün Kırşehir eğitim kurumlarının başında olması eğitim için bir katliamdır; gelecekte eğitimin yok olması demektir.
Milli Eğitim Müdürümüz her ne kadar “mevzuat” diye savunma yapsa da, büyük başarılara imza atmış Anadolu Öğretmen Lisesi’nin dönüştürülmesi kabul edilemez.
Kayseri’nin Talas ve Pınarbaşı ilçeleri hariç, bütün Anadolu Öğretmen Liseleri, Fen Lisesi olmuştur. Develi ilçesinin yüzdelik dilim başarısı %4 iken, Fen Lisesi olmuştur. Örneğin, Tarsus. Tarsus’un başarısı %6.5 iken, ikinci Fen Lisesi olmuştur. Çorum – Sungurlu’nun yüzdelik dilim başarısı %15, Sivas Suşehri %17, Ankara Polatlı %7 yüzdelik dilim başarısına sahiptir.
Buna rağmen, Kırşehir Anadolu Öğretmen Lisesi’nin yüzdelik dilim başarısı %3,1 iken, Fen Lisesi olamamıştır.
Bizim siyasilerden beklentimiz, şu anda Milli Eğitim Müdürlüğü makamında oturan Müdürün bir an önce Kırşehir’i terk etmesini sağlamalarıdır. Emin olun, o koltuk boş olsa daha başarılı bir il oluruz.
Saygılarımla
Selahattin EKİCİOĞLU
KIRŞEHİR TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net