Mersin Devlet Opera ve Balesinden Senfonik Neşat Ertaş Türküleri - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Mersin Devlet Opera ve Balesinden Senfonik Neşat Ertaş Türküleri

Mersin Devlet Opera ve Balesinden Senfonik Neşat Ertaş Türküleri

Written By yavuz4040 on 21 Haziran 2014 Cumartesi | 01:56:00

Senfonik Neşet Ertaş Türküleri                                                                   Viranşehir Pompeipolis Antik Kent Meydanı’nında seslendirilecek.
    Mersin Devlet Opera ve Balesi, dünya prömiyerini geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Senfonik Neşet Ertaş Türküleri’ni 5. Soli Güneş Festivali kapsamında Mersinli sanatseverlerle yeniden buluşturacak.  Konser, 21 Haziran 2014 Cumartesi günü saat: 20.00’de, Soli Arena olarak da bilinen Mezitli-Pompeipolis Antik Kent Meydanı’nda ücretsiz olarak seslendirilecek.
    Mersin Devlet Opera ve Balesi, dünya prömiyerini Nisan ayında gerçekleştirdiği “Senfonik Neşet Ertaş Türküleri” konserini sanatseverlerle yeniden buluşturacak. Mezitli Belediyesi’nin düzenlediği 5. Soli Güneş Festivali kapsamında ücretsiz olarak seslendirilecek konser, 21 Haziran 2014 Cumartesi günü saat: 20.00’de, Soli Arena olarak da bilinen Pompeipolis Antik Kent Meydanı’nda yer alacak. Düzenlemesini, besteci ve orkestra şefi Serdar Yalçın’ın yaptığı Senfonik Neşet Ertaş Türküleri konserinin solist sanatçıları; Bengi İspir Özdülger, Nihan Evren, Mehmet Yılmaz ve Onur Polat. Koroyu konsere hazırlayan Anıl Aydın. Konserin başkemancısı Marina Kvlividze.
   

5. Soli Güneş Festivali

Senfonik Neşet Ertaş Türküleri
21 Haziran 2014 Cumartesi saat: 20.00
Soli Arena/Pompeipolis Antik Kent Meydanı/Mezitli


MERSİN DEVLET OPERA VE BALESİ ORKESTRASI-KOROSUShare this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net