Asayişi sağlamak teröristlere kaldı! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Asayişi sağlamak teröristlere kaldı!

Asayişi sağlamak teröristlere kaldı!

Written By yavuz4040 on 29 Aralık 2014 Pazartesi | 05:38:00

PKK, savaş alanına çevirdiği Cizre’de kendilerine karşıçıkanları kurduğu çadır karakollara çekip sorguluyor
Asayişi sağlamak teröristlere kaldı!

İHANET süreciyle eli kolu bağlanan güvenlik güçlerinin gözü önünde, yolları kapattığı Cizre’de Hüda-Par’la saatlerce çatışan PKK’nın, ilçede “sözde devlet” gibi örgütlenmesi şaşkınlık yarattı. Daha önce ilçede “asayiş okulu” kuran PKK, bu kez mobil karakolda kişiler hakkında GBT (Genel Bilgi Toplama) uygulaması yaptığı anlaşıldı.
Cudi’deki tünelden PKK’ya silah geliyor
TERÖR örgütünün “çadır mobil karakol” unda sorgu ve işkence yapıldığı da belirlendi. Kendilerine karşı olanları bu “sözde karakol”a çağıran teröristler, gitmeyenin aracını yakıyor. PKK ayrıca, Şırnak-Cizre karayolu üzerindeki Cudi Dağı’ndan geçen ve henüz ulaşıma açılmayan 2 tünel üzerinden silah sevkiyatı da yapıyor.

Terör örgütü PKK, Cizre’de mobil karakol kurup, sözde asayiş kontrolü adı altında GBT
uygulaması başlattı... Karşı çıkanların araçlarını yaktı.

Cizre’yi savaş alanına çeviren terör örgütü PKK ile Hüda-Par arasındaki çatışmanın ardında terör örgütünün alanda fiilen sağladığı özerk yapı ile ilgili önemli bir gerçek daha ortaya çıktı. Terör örgütünün Cizre’de mobil karakol kurup, sözde asayiş kontrolü adı altında GBT uygulaması başlattığı bildirildi. Cizre’de daha önce sözde asayiş okulu kuran terör örgütü, burada eğitim verdiği (!) teröristlere bir mezuniyet töreni düzenlemişti. Daha sonrasında ise polisin ilçeye girişini engellemek için hendekler kazan PKK’nın sözde asayiş timleri şimdi de Cizre merkezinde kurdukları mobil karakol ile GBT uygulaması başlattı. Asayiş kontrolleri adı altında ilçede bulunanlara kimlik soran örgüt, söz konusu mobil karakolda vatandaşların örgüte karşı suçunun olup olmadığını kontrol etmeye başladı.

Ölüm tehdidi
Ankara’ya ulaşan istihbarat ve güvenlik birimlerinin raporlarına göre; örgüt, söz konusu çadır karakolunda, vatandaşların kimliklerini kontrol ederken, belediyelerden aldıkları kayıtlarla karşılaştırma yapıyor. Vatandaşların örgüte karşı her hangi bir mücadele içinde olup olmadığı yada siyasi bağlantıları da Google gibi arama motorlarından araştırılıyor. Vatandaşa sorgu ve işkencelerin de yapıldığının vurgulandığı raporlarda, “Kendilerine ters gelen herkes bu çadır karakola çağrılıyor. Gitmeyenlerin araçları yakılıyor. Silah tehdidiyle haraç alınıyor. Kimse yapılanları ihbar edemiyor. Ölümle tehdit ediyorlar. Cizre’de bulunan zengin ailelerden bazıları bu durumdan bezdiği için yatırımlarını Mersin ve Gaziantep gibi illere taşımaya başladı” denildi.
Tünelden kaçakçılık
Öte yandan, bölgede devlet otoritesinin tamamen bittiğine ilişkin bir yeni çarpıcı gerçek daha ortaya çıktı. Ulaştırma Bakanlığı tarafından, Şırnak-Cizre karayolu bağlantısı için Cudi Dağı’ndan geçecek şekilde iki tünel yapıldı. Bölgedeki güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, PKK’nın iş birliği yaptığı silah kaçakçıları, bakanlığın inceleme yaptığı ama hâlâ açmadığı bu yolu kullanarak Cizre’ye silah taşıyor. Şu an ilçe, getirilen silahlar nedeniyle tam bir cephaneliğe dönüşmüş durumda. Bazı silah sevkiyatları jandarma tarafından yakalanmış olsa da kullanılan tüneller nedeniyle Kasrik Karakolu’na yakalanmadan geçirilen silahlar Cizre ve Silopi’de PKK’nın sözde asayiş timlerine ulaştırılıyor.
Haber: Fatih Erboz (Türkiye'de Yeniçağ)
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net