BAŞKAN ÖZTÜRKÜN ATATÜRK'ÜN KIRŞEHİR'E GELİŞİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » BAŞKAN ÖZTÜRKÜN ATATÜRK'ÜN KIRŞEHİR'E GELİŞİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

BAŞKAN ÖZTÜRKÜN ATATÜRK'ÜN KIRŞEHİR'E GELİŞİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

Written By yavuz4040 on 25 Aralık 2014 Perşembe | 04:57:00

Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin ÖZTÜRK Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırşehir'e Gelişinin 95.Yıldönümü nedeniyle yapmış olduğu açıklamada; Millet olarak çok zor günler yaşadığımız bir dönemde milli birlik ve beraberlik şuurunu kuvvetlendirmek amacıyla ilimize gelen Atatürk ve arkadaşları ilimizde çok sıcak ve samimi bir şekilde karşılanarak, büyük destekler vermişlerdir. Geçmişte Atalarımızın yaşadığı heyecanı bizler de aynı şekilde yaşıyor, hepsini rahmetle anıyoruz.

     
    Kırşehir, herhangi bir düşman işgaline maruz kalmamasına rağmen Kırşehirliler, ülkenin diğer birçok köşesinde olduğu gibi, ülkenin karşı karşıya kaldığı haksız işgallere ve tehlikeler karşı hassas olup, sürdürülen ölüm kalım mücadelesinde hassasiyetini göstermiş, İl ve İlçeleri ile birlikte işgallere karşı miting ve protesto telgraflarıyla milli ruhu sürekli canlı tutmuş, Kırşehir’de kurulan derneklerle bu ruhun amacına ulaşmasında rol sahibi olmuştur.
            Sivas ve Erzurum kongrelerinde alınan milli mücadele kararının uygulamaya konulması amacıyla merkez olarak seçilen Ankara'ya hareket eden Mustafa Kemal Paşa ve beraberindeki heyet, yol güzergahındaki şehirlerde de görüşmelerini sürdürmüş, milli mücadele fikrini Anadolu'nun her yerine yaymaya çalışmışlardır. Güzergâh içerisinde düşünülen Kırşehir’de Milli ruh ve heyecan pekişmiş ve Mustafa Kemal Paşa’ya olan bağlılık ve inançları daha da kuvvetlenmiştir. Kırşehirliler ve Kırşehir ileri gelenleri Milli Mücadeleye her türlü desteği verdikleri gibi, inkılâpların benimsenip yerleştirilmesinde önemli katkılarda da bulunmuştur.
            Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Öztürk Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 yılında Samsun'a çıkarak başlatmış olduğu kurtuluş mücadelesinde Kırşehir'liler üzerine düşen görevi yaparak, büyük bir özveri ile kurtuluş mücadelesine büyük destek vermişlerdir. Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 95.Yıldönümünde Kırşehir Esnaf ve Sanatkârları olarak bizler de milli birlik ve beraberlik duyguların aynı şekilde yaşıyoruz, bugünlerde ülkemiz üzerinde oynanmaya çalışılan bir takım olaylara geçmişte olduğu gibi bugün de fırsat vermeyeceğimizin bilinmesini istiyorum. Kırşehir Ahi Esnafı her şekilde vatanına, toprağına göz dikenlerin karşısında olacak, milli birlik ve beraberliğimizin pekişmesi için yapılması gereken ne varsa her zaman gereğini yerine getirerek, Vatanımızın, Milletimizin bir bütün olarak bulunması adına gereğini yapacaktır. Bu duygu ve düşünceler içerisinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Silah Arkadaşları ve Kurtuluş Mücadelesinde hayatını kaybeden atalarımızı, şehitlerimizi rahmetle anıyor, 24 Aralık Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 95.Yıldönümü vesilesi ile bütün esnaf ve sanatkârımızın işyerlerine Şanlı Türk Bayrağımızı asmalarını gönülden diliyorum.

                                                                                                                      Bahamettin ÖZTÜRK
                                                                                                                                 Başkan


            
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net