Hafta Sonunda Yurt Genelinde Yağış Bekleniyor - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Hafta Sonunda Yurt Genelinde Yağış Bekleniyor

Hafta Sonunda Yurt Genelinde Yağış Bekleniyor

Written By yavuz4040 on 26 Aralık 2014 Cuma | 06:05:00Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün batı kıyılarında başlayan yağışların, hafta sonunda yurdun büyük bir bölümünde görüleceğinin tahmin edildiğini açıkladı.
Hafta Sonunda Yurt Genelinde Yağış Bekleniyor
CUMARTESİ GÜNÜ; MarmaraEgeAkdenizBatı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'nun batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın doğusu, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Batı Karadeniz'in batısı ile Burdur'un doğu, Isparta'nın güney ilçelerinde kuvvetli (20-50 mm),Muğla'nın kıyı ilçeleri, Antalya'nın doğusu (Manavgat, Serik, Aksu ve İbradi ilçelerinde) çok kuvvetli (51-75 mm) olmak üzere, yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri,TunceliBingölMuşBitlisHakkari ve Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur, yükseklerin kar şeklinde olacağı bekleniyor.

PAZAR GÜNÜ; Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Erzurum ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ileErzurumArdahanErzincanTunceliBingölMuşBitlisHakkari ve Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor.

PAZARTESİ GÜNÜ; yurdun batı kesimlerinin Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava ile Balkanlar üzerinden gelecek soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji yurdu etkisi altına alan şiddetli yağışların hafta sonu da etkisini sürdüreceğini açıkladı. Yağışlar bazı bölgelerde kar şeklinde olacak.(haberler.com)

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net