Meteoroloji Uyardı! İşte Kar Alarmı Verilen İller - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Meteoroloji Uyardı! İşte Kar Alarmı Verilen İller

Meteoroloji Uyardı! İşte Kar Alarmı Verilen İller

Written By yavuz4040 on 22 Aralık 2014 Pazartesi | 02:38:00


Bilecik, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Eskişehir, Çankırı, Rize, Artvin, Bitlis, Şırnak, Mardin, Batman ve Siirt'te kar yağışı etkili olacak.

Meteorolojiden gelen hava durumu açıklamasına göre kar yağışı bugün iç ve doğu bölgelerde etkili olacak. Kar yağışının yoğun bir şekilde etkili olduğu Uludağ yolu ise kapandı bir çok araç geri dönmek zorunda kaldı.
Türkiye, pazar günü Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi. Meteorolojinin açıklamasına göre kar yağışı getiren soğuk hava dalgası ile birlikte sıcaklıklarda ani düşmeler oldu. Hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı bölgelerinde 3 ila 8 derece arasında düşecek. İyi haber ise hava sıcaklığının yarından itibaren yeniden yükselecek olması.
KAR YAĞIŞI HANGİ BÖLGELERDE GÖRÜLECEK
Kar yağışı bugün iç bölgelerde etkili olacak. Kıyı bölgelerde ise yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde görülecek. İç ve doğu bölgelerinde görülecek kar yağışına ve ardından meydana gelecek buzlanma ve don olayına meteoroloji uyarı yaptı.


 
Bolu Dağı'nda etkili olan şiddetli kar yağışı, gece yola çıkan vatandaşları zor durumda bıraktı.

KAR ALARMI VERİLER İLLER
-Bilecik çevresi
-Sakarya,
-Kocaeli ve Bursa'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar etkili olacak.
-Eskişehir ve Çankırı kar yağışı ve karla karışık yağmur
-Rize ile Artvin'de kar ve karla karışık yağmur çok etkili olacak.
-Bitlis ve Şırnak'ta özellikle akşam saatlerinde çok etkili kar yağışı görülecek.
-Mardin, Batman ve Siirt'te akşam saatlerinden itibaren yoğun kar ve karla karışık yağmur etkili olacak.
ULUDAĞ YOLU KAPANDI
Uludağ'a çıkmak için kullanılan 23 kilometrelik yol, aşırı kar yağışı sebebiyle kapandı. Karayolları ekipleri çalışmalara başlarken, bazı araçların zincirsiz olduğu için ilerlemekte güçlük çektiği görüldü.
Zirveye çıkmaya çalışan otomobiller geri dönmek zorunda kaldı. Otobüslerin ilerlemekte güçlük çektiği ve trafiği olumsuz etkilediği öğrenilirken, jandarma ekipleri ise zincirsiz araçların zirveye çıkmasına izin vermiyor. Yetkililer zirvedeki kar kalınlığının 50 santimetreyi aşacağını ifade ederken, kar yağışının 2 gün boyunca aralıksız devam edeceğini açıkladı.
AKSARAY'I KAR VURDU
Aksaray'da beklenen kar yağışı Sabah saatlerinde başladı. Kısa sürede etkisini artıran yağış her yeri beyaza bürüdü. Meteoroloji yetkilileri yağışının gün boyunca devam edeceğini belirtti.
BOLU DAĞI KAR ALTINDA
Meteorolojinin alarm verdiği kar yağışı ilk olarak D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde akşam saatlerinden itibaren ulaşımda aksamalara sebep oldu. Abant, Kartalkaya veDüzce Topuk Yaylası mevkilerinde de kar yağışı etkili oldu.(haberler.com)
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net