MÜDÜR BAŞYARDIMCILIĞI VE MÜDÜR YARDIMCILIĞI ATAMASI BASIN AÇIKLAMASI - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » MÜDÜR BAŞYARDIMCILIĞI VE MÜDÜR YARDIMCILIĞI ATAMASI BASIN AÇIKLAMASI

MÜDÜR BAŞYARDIMCILIĞI VE MÜDÜR YARDIMCILIĞI ATAMASI BASIN AÇIKLAMASI

Written By yavuz4040 on 24 Aralık 2014 Çarşamba | 12:48:00

      
Geçtiğimiz günlerde okul müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirmeleri yapılmıştır. Ama ne yazık ki bu bir çadır tiyatrosuna dönüştürülmüştür. Yönetmeliğe göre okul müdürleri kendileri ile birlikte çalışacak müdür başyardımcılarını ve müdür yardımcılarını seçmesi gerekirken ne yazık ki okul müdürlerinin teklifleri değerlendirmeye dahi alınmamıştır. Siyasetçisinden, malum sendikaya kadar herkes bir anda okul müdürü kesilmiştir. Kendi yakınlarını, yandaşlarını, yalakalarını makam sahibi edebilmek için mevkilerine yakışmayan bir tavır sergilemişlerdir Okul müdürlerine baskı yapılarak teklifleri değiştirilmiştir. Hiç tanımadığı kişilerle çalışmaya zorlanmıştır. Bu da bize şunu göstermiştir ki siyasetle gelen okul müdürleri siyasetle gelmenin bedelini erken ödemeye başlamışlardır.Üzücü olan şudur ki böyle devam ederse siyasetle gelen okul müdürleri ve diğer yöneticiler daha çok bedel ödeyecektir. Ama ne yazık ki asıl bedeli ödeyen Kırşehir’dir, Kırşehir’in başarılı eğitim çalışanları ve öğrencileridir.
Saygıdeğer veliler ve kıymetli hemşehrilerim;
Bu adaletsiz gidişe biz dur diyoruz siz de dur deyiniz. Okullarınıza sahip çıkınız. Buraya adaletsiz bir şekilde gelenler sizin öğrencilerinize nasıl haktan hukuktan ve adaletten bahsedeceklerdir. Benim adamım olsun da yetenekli mi yeteneksiz mi önemli değil bir makama gelsin diye düşünen bu zihniyet eğitim sistemimizi çökme noktasına getirmiştir. Kırşehir’in eğitiminin geleceğini karartmıştır. Okullarımıza sahip çıkın gelecek hepimizin geleceği Kırşehir’in geleceğidir.
Kırşehir de bulunan bütün siyasi partilere ve sivil toplum kuruluşlarına sesleniyorum. Kırşehir’in eğitimine bugün sahip çıkmayacaksınız da ne zaman sahip çıkacaksınız. Bu adaletsizliğe sessiz kalmak da vebaldir. Bu vebal hepinizin omuzlarındadır. Sizleri Kırşehir’in geleceği için eğitim sistemimiz için göreve davet ediyorum. Bu adam kayırma düzeninden beceriksizi makam sahibi yapma yarışından kul hakkını tereddütsüz yağma etme anlayışından hesap sormaya davet ediyorum.
Türk Eğitim-Sen olarak İlimiz milletvekillerine, iktidar partisi yöneticilerine, valisine, milli eğitim müdürüne sesleniyorum. Bile bile kul hakkı yemenin dinimizde cezasını bilmiyorsunuz herhalde, ya da bugün insanların haklarını yiyerek görevlendirdiğiniz kendi yandaşlarınız mı sizi yüce Allah’ın huzurunda kurtaracak zannediyorsunuz. Sizi Müslümanca düşünmeye ve Müslüman gibi davranmaya davet ediyorum. Ağzınızdan hiç düşürmediğiniz ama iş uygulamaya geldiğininde bir türlü hatırlayamadığınız kutsal değerleri, yüce Allahı ve hesap gününü hatırlamaya davet ediyorum.
Şunu kimse unutmasın ki bugün bu hukuksuzlukların altında makamı mevkisi ne olursa olsun imzası olanlar, bir gün adalet önünde hesap verecektir. Hukuki mücadelemiz devam edecektir. Sorumluları Türk Eğitim Sendikası olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
                                                                                                                                                       Bilal TÜRK
                                    24.12.2014                                                                                                    Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net