Asım’ın Nesli Geleceğe Yürüdü. - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Asım’ın Nesli Geleceğe Yürüdü.

Asım’ın Nesli Geleceğe Yürüdü.

Written By yavuz4040 on 7 Ocak 2015 Çarşamba | 04:50:00


Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organizesinde gerçekleştirilen Sarıkamış Harekatı'nın 100. yılı etkinlikleri kapsamında “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” düzenlendi.


Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organizesinde gerçekleştirilen Sarıkamış Harekatı'nın 100. yılı etkinlikleri kapsamında “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” düzenlendi.

Tarih bilincini artırmak ve vatan savunmasında çekilen sıkıntıları gençlerin yerinde görmeleri amacıyla Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde “Gök Allahuekber Yer Allahuekber" ve Tekbir getirerek yürüyüş gerçekleştirildi.Program Akbayır mevkisin den başlayan yürüyüş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünde sona erdi.
Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde yapılan törende konuşma yapan İl Müdürü Şaban GÜNEŞ: “Sarıkamış harekatının bu gün temsili yürüyüşünü yaptık Sarıkamış harekatının bizlerin düşmana karşı mağlup olduğu harekat değildir.Tarih boyunca destan yazmış bir milletin tekrar yazdığı bir destandır.Anadolu'nun yurt edinilmesinde ve savunulmasında nasıl bir mücadele verdiyse bugünde aynı mücadeleyi vermekteyiz. Değişen hiç bir şey yok düşmanlar aynı hesaplar aynı siz gençler bu oyunlara gelmeyiniz. Tek bayrak tek Millet anlayışıyla bundan sonrada vatan savunmasını bu düşünceyle savunacaksınız. Gök Allahuekber, Yer Allahuekber diyor bütün aziz şehitlerimiz rahmetle şükranla anıyorum” dedi.
Daha sonra Sarıkamış da şehit olan askerlerimiz için öğlen namazında Ahmet Yesevi Camisinde mevlüd şerif okunmasının ardından lokum dağıtıldı. 

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net