Fatih'in Türbesi, Elektrik Borcu Yüzünden Karartıldı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Fatih'in Türbesi, Elektrik Borcu Yüzünden Karartıldı

Fatih'in Türbesi, Elektrik Borcu Yüzünden Karartıldı

Written By yavuz4040 on 21 Ocak 2015 Çarşamba | 08:36:00

Fatih Sultan Mehmet'in türbesi elektrik borcu yüzünden karartıldı. Kültür Müdürlüğü de 35 bin liralık borç yüzünden elektriklerin kesildiğini doğruladı.

Fatih Sultan Mehmet'in Fatih Camii içinde bulunan türbesi, yaklaşık 35 bin liralık elektrik borcu yüzünden karartıldı. Devlet büyüklerinden birinin camiye geleceği haberi üzerine elektrikler dün akşam saatlerinde alelacele açıldı. Kültür Müdürlüğü, elektriğin borcundan dolayı kesildiğini doğruladı.
Fatih Sultan Mehmet türbesinin, yaklaşık 35 bin lira tutan elektrik borcu nedeniyle elektrikleri kesildi. Uzun süre elektriksiz kalan türbe, dün akşam saatlerinde aniden yeniden aydınlatıldı. Elektriklerin açılması sebebi ise devlet büyüklerinden birinin camiye geleceği bilgisi.
KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ DOĞRULADI
Kültür Müdürlüğü'nden bir yetkili, türbenin elektriklerinin kesildiğini doğrulayarak, "Bu durum CLK Boğaziçi Elektrik'ten kaynaklanan bir sorun. Normalde buraların elektriklerinin kesilmemesi gerekir. Borcumuz olduğu doğru, ancak yapılandırmaya gitmiştik. 35 bin liraya kadar düşürdük. Orada bir yanlışlık olmuş o yüzden kestiler. Dün de yanlış düzeltildi ve elektrikler tekrar açıldı." dedi.
VATANDAŞLAR TEPKİLİ
Bu arada, türbenin elektriklerinin kesildiğini öğrenen ziyaretçiler de şaşkındı. Özellikle FatihSultan Mehmet'in türbenin elektrik borcundan dolayı karartılmasını kınayan vatandaşlar, "Onca Kaçak Elektrik kullanan varken türbenin elektriklerinin kesilmesi normal olamaz" dedi.
Öte yandan, CLK Boğaziçi Elektrik firmasından konuyla ilgili bilgi alınacak bir yetkiliye ulaşılamadı.haberler.com
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net