Sibirya Soğukları, En Çok Evsizleri Vurdu - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Sibirya Soğukları, En Çok Evsizleri Vurdu

Sibirya Soğukları, En Çok Evsizleri Vurdu

Written By yavuz4040 on 8 Ocak 2015 Perşembe | 03:29:00


Yurt genelinde etkili olan kar yağışı evsizlerin yaşam mücadelesini daha da zorlaştırıyor. Dondurucu soğukta çıplak ayaklarla karda oynayan çocuklar ise yürek sızlatıyor.

Kara kışı çadırlarda ve derme çatma barakalarda geçiren evsiz vatandaşlar, hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düştüğü günlerde zorlu bir yaşam mücadelesi veriyor. Dondurucu soğukta çıplak ayaklarla kar üstünde oyun oynayan çocukların yaşam savaşı yürek sızlatıyor.

Yurt genelinde etkili olan soğuk hava ve kar yağışı dışarıda kalan evsizlerin yaşam mücadelesini daha da zorlaştırıyor. Hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi ile soğuk kış günlerinde derme çatma barakalar ve çadırlarda yaşayan vatandaşların zorlu yaşam koşulları yürek sızlatıyor.

DONMAMAK İÇİN BİRBİRLERİNİ SARILARAK UYUYORLAR 

Zeytinburnu'ndaki metro üst geçidinin altında ve Altınşehir viyadüğünün altında baraklarda yaşayan vatandaşlar, çöpten topladıkları geri dönüşüm malzemeleri ile geçimlerini sağlıyor. Dondurucu soğukta barakalarda yaşayan çocuklar bir yandan çıplak ayaklarla karlar üzerinde oyunlar oynarken, diğer yandan da sobanın etrafına toplanarak ısınmaya çalışıyorlar. Kara kışı derme çatma barakada geçiren Mihrekalı ailesi geceleri donmamak için birbirlerine sarılarak uyuduklarını belirterek, yetkililerden kendilerine yardım eli uzatılmasını istiyor. 

"EKMEĞİMİZİ ÇÖPTEN ÇIKARTIYORUZ"


"Bizim bu çektiğimiz rezilliği görmenizi istiyorum" diyen Bahar Mihrekalı, "Evimiz yok, sıcak bir çatımız yok. Dışarıda barakaların içinde kalıyoruz. Soğuktan dışarıda donacağız, yiyecek ekmeğimiz yok. Yardım eden yok mu bu Türk vatandaşlarına. Suriyelileri hep kucakladılar, bizi de kucaklasınlar artık yeter. Kağıt toplayıp geçimimizi sağlıyoruz. Belediye gelse bizi buradan kovar. Ekmeğimizi çöpten çıkartıyor

AYNI ÇADIRDA 10 KİŞİ 

Eşi cezaevinde yatan Deniz Mihrekalı ise, eşinin cezaevinden çıkarılması için devletten af istediğini ve geceleri çadırda 10 kişi kaldıklarını, soba yakmalarına rağmen soğuktan donduklarını dile getirdi. (haberler.com)


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net