Takviye kursunda çalışan öğretmenlere zam müjdesi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Takviye kursunda çalışan öğretmenlere zam müjdesi

Takviye kursunda çalışan öğretmenlere zam müjdesi

Written By yavuz4040 on 18 Ocak 2015 Pazar | 13:04:00


Meclis'e sunulan teklifle takviye kurslarında görev alan öğretmenlerin ücretlerine yüzde 100 zam yapılması planlanıyor.Türkiye gazetesinden Gökhan Kaya'nın haberine göre, dershanelerin dönüşümünün ardından açılan takviye kurslarında görev yapan 100 bini aşkın öğretmenin beklediği ilave ders ücret zammı için ilk adım atıldı.

25 EK DERS ZAMMI

Öğretmenler Gününde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun zam müjdesini vermesinin ardından harekete geçilerek TBMM Başkanlığı'na bir teklif sunuldu. AK Parti milletvekilleri tarafından sunulan teklifle Devlet Memurları Kanunu'nda değişiklik yapılması planlanıyor. Buna göre, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticilere, buradaki özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25 ek ders zammı verilecek.

EK DERS ÜCRETİ MİKTARI 18-20 LİRAYA YÜKSELECEK

MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi çerçevesinde görev alan yönetici ve öğretmenlere ise zam yüzde 100 olacak. Teklifin kanunlaşmasıyla birlikte bu kurslarda görevli öğretmenler adeta ikinci bir maaş elde etmiş olacak. Bu sayede kurslarda görev alan yönetici ve öğretmenlerin bir saat için alacakları net ek ders ücreti miktarı 9.08-9.73 liradan 18-20 liraya yükselecek.

400 LİRAYA KADAR EK GELİR

Böylelikle kurslarda haftada 19, ayda ise 76 saat ders verebilecek olan öğretmenler ortalama bin 400 liraya kadar ilave gelir elde edebilecek. (en son haber)
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net