BADMİNTON GRUP MÜSABAKALARI TAMAMLANDI. - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » BADMİNTON GRUP MÜSABAKALARI TAMAMLANDI.

BADMİNTON GRUP MÜSABAKALARI TAMAMLANDI.

Written By yavuz4040 on 19 Mart 2015 Perşembe | 10:58:00

16-19 Mart 2015 tarihleri arasında yapılan Okullar Arası Genç Erkekler ve Genç Kızlar Badminton Grup müsabakaları 19 Mart 2015 tarihinde oynanan final karşılaşmaları ile tamamlandı.
11 Erkek ve 10 Kız takımlarından 240'a yakın sporcunun mücadele ettiği Okullar arası Genç Erkekler ve Genç Kızlar Badminton Grup  müsabakaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde Aşıkpaşa Spor Salonunda oynanan karşılaşmalar ile sona erdi.
16-19 Mart 2015 tarihleri arasında yapılan Okullar Arası Genç Erkekler ve Genç Kızlar Badminton  Grup müsabakaları 19 Mart Perşembe günü oynanan final karşılaşmaları ile sona erdi.16 Mart  Salı günü saat 17:00 de İl Müdürlüğü


çok amaçlı toplantı ve konferans salonunda gerçekleşen teknik toplantı ve kura çekimi yapıldı. Çekilen kuralar sonunda A ve B grubu 4, C grubu 3 takımdan oluştu. Gruplarında ilk sırayı elde eden takımlar ve en iyi ikinci olan takımlar final grubunda mücadele ettiler. Final grubunda ilk iki sırayı alan takımlar Türkiye şampiyonasına katılma hakkını elde etti.
Üç gün boyunca birbirinden güzel karşılaşmalara imza atan takımlar gerek  tek erkekler ve tek kızlarda, gerekse çift erkekler ve çift kızlarda göstermiş oldukları mücadele hırsıları, sakatlıklara yol açma pahasına göstermiş oldukları performans, azimleri ve kazanma hırsları müsabakayı izleyenler tarafından beğeni ve alkış aldı.
Final grubunda ilk iki sırayı elde ederek Türkiye Şampiyonasına katılan takımlara madalya, katılım ve  başarı belgeleri verildi. Genç Erkeklerde ve Genç Kızlarda birinci olan Çorum Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesine ödüllerini Bakanlık Temsilcimiz Hanifi UZUNOĞLU tarafından verildi.
İkinci olan Genç Erkeklerde Ankara Keçiören Meslek ve Teknik Anadolu Lisesine Şube Müdürümüz Ramazan ÇELİKSOY ve Genç Kızlarda İkinci olan Ankara Sincan Anadolu Lisesine Badminton Baş Hakemi Haluk ŞAHİN tarafından verildi.
Kırşehir Final Grubunda kaybetti.
Kırşehir Badminton Erkek takımı gruplarda Yozgat, Konya ve Antalya ile yapmış oldukları maçlarda rakiplerini yenip üçte üç yaparak grup birincisi oldu ve Final grubuna katıldı. Final grubunda  Ankara, Çorum ve Adana ile başa baş mücadele etmesine ve güzel maçlar çıkarmasına rağmen final grubundan çıkamadı. Kız Badminton takımımız grubunda ikinci olarak en iyi ikincilerle yaptığı mücadelede güzel maçlar çıkarmasına rağmen final grubuna katılamayarak elendi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net