Bahçeli net konuştu: İttifak düşünmüyoruz - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Bahçeli net konuştu: İttifak düşünmüyoruz

Bahçeli net konuştu: İttifak düşünmüyoruz

Written By yavuz4040 on 12 Mart 2015 Perşembe | 10:36:00

Bahçeli net konuştu: İttifak düşünmüyoruz
Milliyetçi tabanda büyük heyecana yol açıp sevinçle karşılanan MHP-BBP seçim ittifakı düşüncesi, Devlet Bahçeli'nin net tavrıyla ortadan kalktı. Bahçeli "MHP'nin kapısı herkese açık" deyip seçim ittifakına kapıları kapattı.
MHP'de milletvekilliği aday adaylığı için başvuruların başladığı ilk gün Devlet Bahçeli de Osmaniye'den milletvekili aday adayı olmak için başvurusunu yaptı. Daha sonra mensuplarına açıklamada bulunan Bahçeli, seçim ittifakı ile ilgili soru üzerine, "Milliyetçi Hareket Partisi ittifak düşünmemektedir ancak kapısını herkese açmıştır. Aday olmak isteyen, partimizle seçime girmek isteyenler bizim gibi gelip başvurularını yapar " dedi.
Bahçeli, bir süre önce Meclis'te gazetecilerle sohbeti sırasında seçim ittifakı konusunda bir temas olmadığını ancak seçime kadar ne gibi gelişmeler olacağını bilemediğini söyleyip, herkese kapı pencerenin açık olduğunu kaydetmişti. BBP lideri Mustafa Destici'nin de her fırsatta bir seçim ittifakına hazır olduklarını belirten açıklamaları milliyetçi tabanda seçim için MHP-BBP iş birliği beklentisini artırmıştı. Ancak, Devlet Bahçeli'nin yaptığı son açıklama ile bir ittifaka değil, isteyenlerin MHP'ye katılımına açık kapı bırakması, MHP-BBP'nin kurumsal olarak seçim birlikteliği yapma seçeneğini  tamamen ortadan kaldırdı. Bahçeli'nin bu net tavrından sonra MHP ve BBP'nin ayrı ayrı seçime girmeleri kesinlik kazandı.
Bahçeli, partisine çok sayıda değerli kişinin aday adayı olmak için başvuracağına inandığını söyledi. Sabah itibarıyla Başkanlık Divanı üyelerinin de başvurularını yaptığını dile getiren Bahçeli, "Bu seçimlerin milletimize, Milliyetçi Hareket Partisine ve değerli adaylarımızla birlikte bütün siyasi partilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını cenabı Allah'tan niyaz ediyorum" dedi. Yeniçağ
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net