Doç. Dr. Ayfer Şahin Aday Adaylığını İlan Etti - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Doç. Dr. Ayfer Şahin Aday Adaylığını İlan Etti

Doç. Dr. Ayfer Şahin Aday Adaylığını İlan Etti

Written By yavuz4040 on 9 Mart 2015 Pazartesi | 07:46:00

Coşkuntuna Otelde 7 Mart Cumartesi günü saat 14.00’da Kırşehir Milletvekili Aday Adaylığını ilan etti. Salonun her iki katınında dolu olması gözlerde kaçmadı. Konuşmalarında büyük alkışlar alan şahin duygulu anlar yaşattı. Konuşmaya katılan Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, bu seçimin ülke açısından çok önemli olduğunun altını çizerken, Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici ise Kırşehir’de bu seçimden iki milletvekilinide alacaklarını ifade etti.
Doç.Dr. Ayfer Şahin:
7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Genel Seçimlerinde, sevdalısı olduğumuz Kırşehirimizedaha etkin görevlerde, daha etkin hizmetler üretebilmekumudu ve inancıyla tarafı olmaktan şeref duyduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi’nden Milletvekili adayı olmaya karar verdim.
Malumlarınızdır ki, ülkemiz nüfusunun yarısına yakınının kadınlardan oluşmasına rağmen, diğer tüm alanlarda olduğu gibi parlamentoda da kadınlarımız nüfusla doğru orantılı olarak temsil edilmemektedir. En son gerçekleştirilen 2011 seçimlerinde 550 milletvekili içerisindeki kadın milletvekili sayısı sadece 79'dur. Bu sonuç ülkemizin kadınların siyasetteki yeri açısından olması gereken seviyeye gelmediğinin çok açık bir göstergesidir. 2015 yılı istatistiklerine göre Kırşehir nufüsunun %52’sine yakını kadınlardan oluşmaktadır. Ama ne yazık ki ilimizde de bu güne kadar bir kadın vekilimiz olmadığı gibi, vekil adayı da daha önceki seçim dönemlerinde çıkmamıştır.
Tarihsel süreçte Türk kadını, erkeğinin her daim yanıbaşında ve her daim saygı unsuru olmasına rağmen;kanaatimiz odur ki; günümüzün modern dünyasında kadına reva görülen ötekileştirme ve kıymetsizleştirme gayretleri ile iyice günyüzüne çıkan kadına şiddet eylemlerinin de temelinde kadınların hak ettiği yeri ve değeri alamamaları vardır. Hayatın her alanında olduğu gibi parlemontodada kadınların yeterince temsil edilememeleri vardır.
Kırşehirimiz ahiliğin başkenti olmasının yanı sıra, ahiliğin kadın kolu olarak faaliyet gösteren tarihin ilk kadın teşkilatı olan Bacıyan-ı Rum’a da ev sahipliği yapmış bir kenttir. Bağrından dünyaya örnek olan Fatma Bacıları çıkaran bu toprakların hakkını teslim etmek adına ben de varım dedim bu bağlamdakadınların TBMM’de temsil edilmesine katkı sunmak için,  kadınları mecliste en iyi şekilde temsil etmek için milletvekili aday adayı oldum.
Ayrıca ülkenin bekası için iktidara talip olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin mecliste daha fazla kadın vekil tarafından temsil edilmesinin gerektiğine yürekten inanıyorum.Milliyetçi Hareket Partisi’ninoy dağılımı iyi tahlil edildiğinde kadın oylarının yetersiz olduğu da hepinizin malumudur. Kadın adaylarla bu sorunun daha kolay aşılabileceği düşüncesi de bizim bu kutlu davada daha aktif göreve talip olmamıza vesile olmuştur.Velhasılı kiram Sevdalısı olduğumuz Milliyetçi Hareketin’in hak ettiği oyu almasında ben de üzerime düşeni, bir kadın aday olarak yapmak ve erkek oylarının yanı sıra kadın oylarını da zirveye taşımak istiyorum. Bunu yapabileceğime inandığım için aday adayı oldum.
Meclise ve Kırşehirimize kadın eli daha çok değsin. Kadının nezaketi, naifliği, titizliği, azmi, çalışma ve başarma kararlılığı fark yaratsındiye adayadayı oldum…Yine;
·         Sevdalısı olduğumuz bu ile, bu millete, bu devlete ve de bu davaya güzel hizmetler sunmak, güzel eserler bırakmak için a. adayı oldum…
·         Göçü durduracak projelerle milletvekili sayımızı yeniden artırmak artırmak için a. adayı oldum…


·         İşsizliği önleyecek yeni istihtam sahalarınınaçılmasını sağlayabileceğimi düşündüğüm için a, adayı oldum…
·         Köylerimizin boşalmasını önlemek ve geri dönüşü hızlandırmak için hazırladığımız projeleri hayata geçirmek için a. adayı oldum.
·         Termal turizmin yanı sıra, seracılığın geliştirilmesi gibi alternatif projeler hazırladık ve bunları hayata geçirmek için a. adayı oldum.
·         Kırşehir’imizin değerleri olan Âşık Paşa’nın, Şeyh Edebalı’nın, Türkmani’nin, Yunus Emre’nin, Gülşehri’nin bu yörede yaşayıp, Anadolu’nun Türk’e vatan kılınmasında katkısı olan erenlerin, evliyaların sahiplenilip tanıtılması ve ilimizin bu değerlerle daha özdeşleşmiş şekilde tanıtılması ili ilgili projelerimizi de hayata geçirmek için a. Adayı oldum.
·         Kırşehirimizi yarınlara taşıyacak olan hava alanına ve trenyolunabiran önce kavuşmasını sağlamak için de a. adayı oldum.
Saygıdeğer hemşerilerim, değerli basın mensupları;
Bu güzide topluluğun huzurunda hepinize bütün bu hizmetleri yapmak için var gücümle; yorulma ve mesai mefhumu bilmeden çalışacağıma söz veriyorum!..
·         Söz veriyorum! Bütün bu hizmetleri bağrından çıktığımız bu memleketin insanlarından hiç kopmadan, onlardan biri olmaya devam ederek yapacağıma söz veriyorum!..
·         “Kime haksız vurdumsa işte sırtım gelsin vursun,
Kimin malını aldımsa, işte malım gelsin alsın!” diye buyuran peygamber ahlâkı ve adaleti ile çalışıp, bütün hizmetleri protokolden çıkaracağıma ve halka adil bir şekilde yayacağıma söz veriyorum!..
·         “Ben gelmedim dava için
Benim işim sevgi için…
Dost’un evi gönüllerdir,
Gönüller yapmağa geldim”diyen Yunus’un gönlü ve diliyle her daim sevgiyi konuşup, sevgileri  çoğaltmaya çalışacağıma da söz veriyorum!..
 
Değerli Gönül Dostlarım,
Hepimizin malumudur ki; 7 Haziran sadece necip milletimizin vekillerinin seçileceği bir genel seçim değildir. 7 Haziran bu vatan ve bu millet için bir kader seçimidir.
7 Haziran;       “Bastığın yerleri “toprak” diyerek geçme, tanı:
 Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.
Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki fedâ?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Huda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüdâ.”
Diyerek Büyük Atatürk’ün önderliğinde ecdadın; her karışının bedelini kanla ödeyerek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün ve geleceğinin oylanacağı bir seçimdir.
7 Haziran “Büyük ve Müreffeh bir Türkiye” mi;  geçmişi yok sayılan “Yeni Türkiye” mi sorusunun kararının verileceği,  Türkiye’mizin kaderinin çizileceği bir seçimdir.
7 Haziran saygınlığını yitirme noktasındaki ordumuza, emniyet güçlerimize, adalet teşkilatımıza; hafızası silinmeye çalışılan ve tek tip insan yetiştirme diktasıyla karşı karşıya bırakılan Millî Eğitimimize itibarlarının geri verilmesinin oylanacağı bir seçimdir.
İşte bu inanç vatanın geleceği için daha fazla hizmet etme noktasında daha fazla sorumluluk alma mecburiyetini omuzlarımıza yüklemiştir. Bu duygu ve düşüncelerlemilletin hadimi ve vekili olmak üzere çıktığımız bu kutlu yolda, partimizin yetkili kurulları ve halkımızın teveccühü bizden yana olursa, bugüne kadar bize verilen her görevi nasıl layıkıyla yapmış isek bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla yapacağımızdan kuşkumuz yoktur. Bu vesile ile burada bulunan bulunmayan tüm hemşerilerimizin, gönül dostlarımızın, dualarını ve desteğini isteriz. Davetimize icabet edip şereflendirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı ve saygılarımı arz ediyorum…         
.                                                                                             07.03.2015   
Doç. Dr. Ayfer ŞAHİN
Milliyetçi Hareket Partisi
Kırşehir Milletvekili A. Adayı


 MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
DOÇ. DR. AYFER ŞAHİN’İN ÖZGEÇMİŞİ

1970 yılında Hacıbektaş’ta doğdu. İlk, orta, lise tahsilini Mucur’da tamamladı. Kırşehir Eğitim Yüksek Okulunu 1989 yılında bitirip, 1990 yılında öğretmenlik mesleğine başladı. 1996 Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesinde lisans tamamladı. Selçuk Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. Akabinde Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde doktora eğitimini tamamladı. Mesleğin içerisinde öğretmenlik, okul ve kurum müdür yardımcılıkları ve okul ve kurum müdürlükleri görevlerinde bulundu. 2007 yılında Millî Eğitim Bakanlığının Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında Yükselme projesi ile birinci sıradan  “Başöğretmen”  olarak ödüllendirildi.
Aynı yıl Yrd. Doç. olarak Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyeliği görevine başladı.  2014 yılında Sınıf Öğretmenliği Alanında doçent unvanını aldı.  Alanında yazılmış yüzlerce bildiri, makale ve kitap bölümü yazarı olan Doç. Dr. Şahin’in;  iki maaş ödülü, Tübitak ve Ahi Evran Üniversitesi tarafından verilmiş beş uluslararası yayın teşvik ödülü ile çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından kendisene sunulmuş elliden fazla takdir ve teşekkür ödülü bulunmaktadır.Halen Ahi Evran Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Şahin, evlidir ve iki kız evladı sahibidir.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net