KIRŞEHİR HALK OYUNLARI MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI. - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » KIRŞEHİR HALK OYUNLARI MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI.

KIRŞEHİR HALK OYUNLARI MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI.

Written By yavuz4040 on 23 Mart 2015 Pazartesi | 10:29:00


Türkiye Halk Oyunları federasyonu tarafından organize edilen, Kulüpler arası grup birinciliği müsabakaları Aşıkpaşa Spor Salonunda yapıldı.

Aşıkpaşa Spor Salonunda 21-22 Mart 2015 tarihleri arasında Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde yapılan Halk Oyunları kulüpler arası grup birinciliği müsabakalarına 7 İlden 40 takım ve 600’e yakın yarışmacı katıldı.
20 Mart Cuma günü çekilen kuralar sonunda ilk gün yarışacak olan kulüpler ve kategori belirlendi. Saat 9:30 açılış seremonisi düzenlendi.Protokolde Kırşehir Valisi Necati ŞENTÜR, Garnizon Komutanı Murat BULUT, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Genel Sekreteri Naci NUMANOĞLU, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ali ÖZÇELİK, Türkiye Halk Oyunları Federasyon Temsilcileri ve Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban GÜNEŞ katıldı.
Minikler kategorisinde Geleneksel Düzenlemesiz ve Geleneksel Düzenlemeli dal da 6 kulüp, Yıldızlar kategorisinde Geleneksel Düzenlemesiz ve Geleneksel Düzenlemeli dal da 11 kulüp yarıştılar.  Birbirinden güzel ve keyifli geçen oyunlarının sonunda birinci olan kulüpler belirlendi.
Minikler Geleneksel Düzenlemesiz Dal da Birinci olan Sivas Kazım Karabekir Paşa İ.Ö.O Gençlik Spor Kulübüne Birincilik kupasını Kırşehir Valisi Necati ŞENTÜRK, İkinci Olan Samsun İlk Adım Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübüne kupasını Garnizon Komutanı Murat BULUT ve Üçüncü olan Çorum Hattuşaş Gençlik Spor Kulübüne kupasını Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ tarafından takdim edildi.
İkinci gün Büyükler ve Gençler kategorisinde yarışmalara devam edildi. Zaman zaman heyecanın ve stresin fazla olduğu yarışmada dereceye giren kulüpler belli oldu. Dereceye Giren kulüplere kupalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban GÜNEŞ, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Genel Sekreteri Naci NUMANOĞLU ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ali ÖZÇELİK tarafında takdim edildi.      
Müsabakalar Sonunda Halk Oyunlarına ve sporculara verdikleri destekten dolayı Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ ve Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban GÜNEŞ’e plaket takdim edildi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net