KIRŞEHİR’DE ASSİYE YILDIRIM RÜZGARI - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » KIRŞEHİR’DE ASSİYE YILDIRIM RÜZGARI

KIRŞEHİR’DE ASSİYE YILDIRIM RÜZGARI

Written By yavuz4040 on 7 Mart 2015 Cumartesi | 10:17:00

“KIRŞEHİR’İN KIZI” DAVUL ZURNA İLE KARŞILANDI.
Vatandaşlar ve partililer “Kırşehir’in Kızı”na büyük ilgi gösterdi.
Birikim, hitabet ve enerjisiyle partililerden ve vatandaşlardan tam not alan “Kırşehir’in Kızı”na; İşte Siyasetin yeni Fırtınası, dediler.

Değerli hemşehrilerim,


Büyük Türk Milletinin geleceğini belirleyeceği bu kader seçiminde; Gün bu gündür diyerek, hizmete talip oldum.
Öğrencilik yıllarından beri saflarında hizmet vermenin onurunu yaşadığım Milliyetçi Hareket Partisinden aday adayı olarak huzurlarınızdayım.
Yıllardır gönlümde yaşayan Kırşehir’e hizmet ülkümü hayata geçirmek üzere yola çıkmış bulunuyorum.
Ahilik felsefesini yaşayan yaşatan, erenlerin, ozanların şehri, güzel Türkçemizin Başkenti, medeniyetimizin kadim şehri Kırşehir, bu günkü sıkıntıları aşmak için büyük hamlelerin potansiyelini de bünyesinde taşımaktadır. Dünyada bilinen ilk kadın örgütlenmesi Ahi Teşkilatı içerisinde kurulmuş olan “Baciyan Hareketi” (Anadolu Bacıları) bu topraklarda doğmuştur. Kırşehir kadını tarihten aldığı bu birikim ile artık siyasette de temsil hakkını kullanmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmak üzere Ankara'ya giderken, Sivas Kongresi dönüşü 23-24 Aralık 1919 da Kırşehir’i ziyaret eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah arkadaşlarına, Mucurlu Gülizar Ninenin;

Kadem bastın safa geldin Mucur'a
Doğan aylar gibi doğ Kemal Paşa
Canım kurban olsun senin yoluna
Düşmanı yurdumdan kov Kemal Paşa

Şalvar giymiş kara kalpak başında
Madalyası parıldıyor döşünde
Çok gün görmüş daha şu genç yaşında
Düşmanı yurdumdan kov Kemal Paşa

Şehla ala gözlü saçları altın
Konçlu çizme giymiş elinde bastun
Sana kurban olsun düşmanın dostun
Düşmanı yurdumdan kov Kemal Paşa

Yanında paşalar hizaya durur
Mucur çarşısında kurt gibi yürür
İnşallah kafiri kalbinden vurur
Düşmanı yurdumdan kov Kemal Paşa

Nice zulüm gördük evveli ahir
Aşımız ekmeğimiz kan ile zehir
Sana omuz verir koca Kırşehir
Düşmanı yurdumdan kov Kemal Paşa

Cemalin benziyor şu doğan güne
Niyazım var sahip çıkasın dine
Sana kurban olsun Gülizar Nine
Düşmanı yurdumdan kov Kemal Paşa
Şiirinin bu gün için bile yüksek medeni cesaret örneği sayılacağı ve bu toprağın kadınlarının neler başarabileceğinin çok açık örneklerinden biridir.

Maalesef son yıllarda, kadına yönelik şiddet artık vahşet boyutuna ulaştı. Kadının her geçen gün ötelendiği toplumsal hayatın dışına itildiği bu dönemde ülkemizin Fatma Bacı, Gülizar Nine gibi Kırşehir Kadınlarının ruhuna ve felsefesine ihtiyacı var. Yüz yıllar önce, toplumsal hayatın her alanında var olan Kırşehir kadını; gerektiğinde şehrini savunan asker, geleceğin mimarı iyi bir anne, meslek erbabı, sanatkâr ve iyi bir eş. Tabi yalnızca Kırşehir kadını değil Kırşehir erkeğinin de hakkını teslim etmek gerekir, bugün bulunduğumuz noktadan çok ileride bir dünya görüşüne sahip olduğu açıktır. Kadın erkek diye ayırmadan Bu Büyük Uygarlığın birer ferdi olarak geleceği hep birlikte inşa edeceğiz.
Bu vatan gelecek nesillere teslim etmek üzere atalarımızın bize emanetidir. Bizler de artık emaneti sahibine ulaştırma yolunda daha çok sorumluluk almak durumundayız.

Yıllardır güzel ülkemi doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, şehir şehir, köy köy dolaştım. Türk Tarımını, Türk çiftçisini ekrana taşıdım. TRT’de Asiye YILDIRIM İle Türkiye’de Tarım, Tarım Türk’te hafta içi her gün 6 saat kesintisiz canlı yayınlanan Tarımın Nabzı Programı ile yüzbinlerce çiftçi ailesinin desteğini aldım. Gerek almış olduğum eğitim, bilgi birikimim ve enerjimle gerekse kıymetli hemşehrilerimin destekleriyle Kırşehir’i ve Kırşehirlileri temsil ehliyetine sahibim.
Gençler, Genç İşsizler,
Hanımefendiler, Beyefendiler,
Değerli hemşehrilerim,
Elinizde bulunan o helal Oylarınız; Yegâne değiştirici gücünüz,
Türk’ün geleceğine vurulan paslı kilitleri açacak tek anahtar, aydınlık yarınların ve
Milli yükselişimizin parlayan umut ışığıdır. Bunları şehrimizin ve ülkemizin geleceği için birleştirerek Milletçe aydınlığa çıkmak üzere,
Çareyi birlikte bulacağız. Derdi ortak olanların devası da ortaktır.

24 milyon Km². lik Osmanlı Cihan İmparatorluğunun tohumunu atan, nefesini yedi iklim dört kıtaya ulaştıran Ahi Evran-ı Veli ve tüm bilgelerin manevi ruhaniyetleri bizimledir.
Bu duygularla Milliyetçi Hareket Partisinden Milletvekili Aday Adayı olan her bir dava arkadaşımı kutluyor, bu kutlu yarıştaki birlik ruhunun devamını diliyorum.

Bu milli davada, bu varoluş mücadelesinde, efsanevi Kırşehir farkını ortaya koymak üzere hep birlikte…
Kadınlar, işsizler iş başına, gençler geleceğe, bütün Millet HAREKETE geçiyoruz.
Kapanan her kurumu dualar ve İstiklal Marşı ile yeniden açacağız, inen her tabelayı inançla yeniden çakacağız. Şehrimizi kapattırmayacağız. Kırşehir’i büyütmek için var gücümüzle çalışacağız.
Selam ve Saygıyla.
                                                                                                          Assiye YILDIRIM
“Kırşehir’in Kızı”Share this article :

1 yorum:

  1. Hayırlı olsun.İşte gerçek kırşehir kızı kültürümüzü yaşatacak insan ,diğer partli partisiz aday adaylarında olmayan fark davul zurna muharrem ustam neşet ağam ın ruhu şenlendi .kadem bastın sefa geldin kızımız assiye hanım.tekrar hayırlı olsun.

    YanıtlayınSil

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net