MHP'de ortalık fena karıştı! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » MHP'de ortalık fena karıştı!

MHP'de ortalık fena karıştı!

Written By yavuz4040 on 27 Mart 2015 Cuma | 05:12:00

MHP'de Engin Alan ve Sinan Oğan'ın önümüzdeki dönemde yeniden aday olmaması üzerine Yusuf Halaçoğlu'nun sosyal medyada yaptığı açıklama ortalığı fena karıştırdı
MHP Milletvekili Engin Alan'ın genel seçimler için aday olmayacağı haberi gündeme bomba gibi düştü.
 Balyoz Davası’nın sanıklarından Emekli Korgeneral Alan’ın aldığı kararda, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'ın "Devlet Bahçeli, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi" şeklindeki sözlerinin etkili olduğu ileri sürülmüştü....
MHP çevrelerinde bir süredir MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, parti içerisinde potansiyel Genel Başkan adayları arasında gösterilen Sinan Oğan’ı çizdiği ve tekrar aday yapmayacağı iddia ediliyordu.
Hatta Bahçeli'nin kendisine yakın bir milletvekili aracılığıyla Sinan Oğan'a "Listeye almayacağım" mesajını ilettiği konuşuluyordu. Oğan'ın, MHP'den milletvekili aday adayı olmaması dikkat çekici bulundu.
Şu 6 milletvekilinin adaylık başvurusunda bulunmaması dikkat çekti:
Tunca Toskay, Reşat Doğru, Sinan Oğan, Enver Erdem, Engin Alan ve Sümer Oral.
HALAÇOĞLU: SABIKA KAYDINA TAKILDI
 Söz konusu iddiaların ardından MHP Grup Başkanvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu Twitter'dan bir açıklama yaparak Engin Alan'ın sabıka kaydı engeline takıldığı için aday olmadığını iddia etti.
 Halaçoğlu bir takipçisinin "Sayın Sinan Oğan ve Engin Alan yoksa ülkücüler seçimde biraz düşünecektir." şeklindeki mesajına yanıt veren Halaçoğlu "Sayın Alan maalesef sabıka kaydı engeline takıldı. Sinan bey ise kendi arzusuyla başkanı olduğu kurum için başvurmadı." diye yazdı.
SİNAN OĞAN'DAN YALANLAMA
 Ancak Halaçoğlu'nun bu mesajına yanıt veren Sinan Oğan, "Yusuf beyin şahsımla ilgili yaptığı bu açıklama gerçeği yansıtmamaktadır." diye yazdı. Oğan, "Dostlarım, neden başvurmadığımı mutlaka açıklayacağım. Lütfen partimize zarar verecek yorumlar yazmayalım. Aslolan partimiz ve davamızdır..." diye yazdı.
ENGİN ALAN'IN KIZI: SABIKA KAYDI ENGEL DEĞİL
Halaçoğlu'nun "sabıka kaydı" iddiasına Engin Alan'ın kızı Tülin Alan Pekkoç'tan yanıt geldi. Pekkoç, Aynı davadan yargılanan Albay Hanefi Yıldım'ın mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı alıp aday adayı olabildiğini yazdı.
Halaçoğlu'nun "Bildiğim kadarıyla Engin Alan da idare mahkemesine başvurdu." demesi üzerine ise Engin Alan'ın kızı Tülin Alan Pekkoç, "Doğrudur, ben de bunu yazdım, yani aday adayı olmama sebebi bu değildir sonucu çıkıyor." yanıtını verdi. (Milliyet.com.tr)Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net