MHP’den dört isme veto! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » MHP’den dört isme veto!

MHP’den dört isme veto!

Written By yavuz4040 on 28 Mart 2015 Cumartesi | 03:17:00

Aday adaylık başvuruları tamamlanan MHP'de 4 isim veto edildi.

Veto edilen isimler: Emekli albay Erdal Sarızeybek, yasadışı dinleme operasyonu kapsamında tutuklanan eski polis müdürü Yurt Atayün, eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek ve eski Ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu…
MHP’ye milletvekili aday adaylığı için yaklaşık 2 bin 500 kişi başvuruda bulundu. Başvuruların tamamlanmasının ardından kurultayını yapan MHP’de, Genel Başkan Devlet Bahçeli ‘nin perşembe ya da cuma günü Başkanlık Divanı’nı oluşturmasının ardından aday adaylarının dosyaları incelemeye alınacak. Kurultay öncesi yapılan ilk incelemede dört ismin aday adaylık dosyalarının iade edildiği ortaya çıktı. Ağırlıklı olarak bürokratlar olmak üzere bazı isimlerin başvuru dosyalarının da iade edileceği dile getiriliyor.
ZEYBEK, SARIZEYBEK VE KARAMAHMUTOĞLU
Radikal’den Ercan Sarıkaya’nın haberine göre; MHP’den aday adaylığı başvurusu yapan emekli albay Erdal Sarızeybek ile Tunceli’den MHP’nin adayı olmak istediğini açıklayan eski Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek’in başvuru dosyaları iade edildi. Zeybek, Almanya’da katıldığı konferansta MHP’den Tunceli milletvekili aday adayı olacağını açıklamıştı. Zeybek adaylığı ile ilgili olarak da, “MHP’den hiçbir gelecek ya da bakanlık beklemeden, MHP’nin seçimi kazanamayacağı bir kenti, Tunceli’yi seçtim. Herkes biliyor MHP’nin adayı bile çıkmıyor oradan. Böyle bir yerden aday adayı olduğumu ilan ediyorum. Eğer adaylığım kabul edilirse, gidip Tunceli’de çalışacağım. Neden MHP’ye oy verilmesi gerektiğini halka anlatmak istiyorum” demişti. Eski Ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu’nun da dosyası iade edildi. Karamahmutoğlu da Alparslan Türkeş’in ölümünden sonra 1997’de yapılan MHP Kongresi’nde Tuğrul Türkeş ’i desteklemişti. Bazı adayların Bahçeli lehine yarıştan çekilmesi üzerine ise “Artık söz yok eylem var” diye kürsüyü işgal etmesiyle gündeme gelmişti.
SON İADE ATAYÜN
MHP’den aday adaylık başvurusu yapan eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün’ün de dosyası iade edildi. Yasadışı dinleme operasyonu kapsamında tutuklanan Atayün’ün dosyasının iade edildiği Twitter hesabından duyuruldu. Atayün’ün ailesinin kontrol ettiği öne sürülen hesapta şunlar yazıldı: “MHP’den milletvekili aday adaylığı müracaatımız parti içindeki bir kesim tarafından engellenmiştir. Aday adaylığımın engellenmiş olduğundan Sayın Devlet Bahçeli’nin haberinin olmadığını düşünüyorum. Elbette ki bu durumdan dolayı milliyetçi hareketten uzaklaşacak, ülkümüzden vazgeçecek değiliz. Çünkü biz menfaat uğruna gömlek değiştirenlerden olmadık, olmayacağız! Siyasi yürüyüşümüze aynı çizgide devam edecek ve vatana hizmet adına asla yılmayacağız! Şimdilik MHP ile yollarımız kesişmese de ülkümüz aynıdır. Aynı ülkü çizgisinde bağımsız milletvekili aday adayı olarak yoluma devam edeceğim.”
GEREKÇE PARTİ POLİTİKALARI
MHP’li yöneticiler dosyaların iadesini doğruladı. Dört ismin parti politikalarına uygun olmadıkları gerekçesiyle aday adaylıklarının kabul edilmediği dile getiriliyor. Başka bazı isimlerin dosyalarının da iade edileceği konuşuluyor. (Sözcü)


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net