Nefret dolu iddialar - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Nefret dolu iddialar

Nefret dolu iddialar

Written By yavuz4040 on 16 Mart 2015 Pazartesi | 12:42:00

Nefret dolu iddialar
CHP’li Çıray, TRT Türk’te yayınlanan bazı programlarda Atatürk düşmanlığı yapıldığını öne sürerek konuyu Meclis gündemine taşıdığını söyledi
TRT Türk’ün yayınladığı bazı programlarla Atatürk ve arkadaşlarına karşı açıkça düşmanlık yapıldığını belirten CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, cumhuriyetin kurucu kadrolarına ve değerlerine saldırıldığını da öne sürdü. Konuyu TBMM gündemine taşıyan Çıray, “6 Mart 2015 akşamı arka arkaya Atatürk karşıtı programlar yayınlanmasının amacı ve anlamı nedir?” diye sordu. Devlet televizyonu TRT Türk’te yapılan bazı programlarda Atatürk’e karşı adeta “nefret kusulduğunu” dile getiren ve bunun vatandaşların tepkisine neden olduğunu savunan Çıray, “Kuruluş konumuna ve misyonuna yakışmayan, bundan ötürü de onlarda kızgınlık hatta nefret uyandıran programlar yayınlıyor” diye konuştu. Çıray, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan tarafından yanıtlanmasını istediği önergesinde şu soruları yöneltti:

Radikal İslamcı yayın
“Muazzam bütçesi, bütün vatandaşlarımızdan çeşitli kalemlerde alınan harç, vergi ve kesintilere dayanan TRT’nin bir kanalı olarak TRT Türk’ün tarihimizi radikal İslamcı yazar ve sözde tarihçilerin görüşleri doğrultusuna yeniden inşa etmeye yönelik programlar yaptığını biliyor musunuz? ’Bilmiyoruz, böyle bir şey yok’diyorsanız, inanmıyorsanız izleyin. 5 Mart 2015 akşamı saat 21.45’te, Atatürk düşmanı ve aynı zamanda kadının özgürlüğüne karşı çıkan Ömer Tuğrul İnançer’le yapılan ’Gönül Dünyamız’adlı programda anlatılanları nasıl açıklayacaksınız? 6 Mart 2015 akşamı, arka arkaya Atatürk karşıtı programlar yayınlanmasının amacı ve anlamı nedir? ’Türkiye’de Siyasal Akımlar’adlı programda Atatürk, İsmet İnönü üzerinden dolaylı olarak değil de doğrudan doğruya eleştirilmeli görüşünün işlenmesinin amacı ve anlamı Atatürk düşmanlığı değilse nedir?

Nefret dolu iddialar
‘Kendi Gök Kubbemiz’ adlı programda Kadir Mısıroğlu adlı radikal İslamcı sözde tarihçi temelsiz ve nefret dolu bir takım iddialarda bulundu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni telaffuz ederken Atatürklü Meclis için ’adı büyük ama kendi küçük ve Ali Şükrü, hilafet ve saltanat yanlısı’ifadesini kullandı. Bu program ve bahsi geçen zat için bir işlem yapıldı mı? ’Kurtuluş Savaşı tek kurşun atmadan kazanılabilirdi’gibi tutarsız, saçma ve dolayısıyla gülünç iddialarda bulunan güya tarihçi Mustafa Armağan ve gazeteci olduğu söylenen Ömer Erbil’e ve benzerlerine hiçbir karşı ve alternatif görüşe ve tarihçiye yer verilmeden tek taraflı yorumlar yaptırıldığını biliyor musunuz? Biliyorsanız bu konuda herhangi bir girişimde bulunacak mısınız?” (Yeniçağ)
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net