Nurgül Yeşilçay: Ne yapalım yollu mu olalım - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Nurgül Yeşilçay: Ne yapalım yollu mu olalım

Nurgül Yeşilçay: Ne yapalım yollu mu olalım

Written By yavuz4040 on 25 Mart 2015 Çarşamba | 10:49:00


chelsea.jpgIsparta'da birlikte olduğu adamı kendisine tecavüz ettiği gerekçesiyle öldüren kadına müebbet verilmesine, Nurgül Yeşilçay tepki gösterdi.


Isparta'nın Yalvaç ilçesinde yaşayan Nevin Yıldırım, kendisine tecavüz ettiği gerekçesiyle akrabası Nurettin Gider'i öldürdü. Olaydan sonra, elinde kesik başla köy meydanına inen kadın, "Namusumu temizledim" diye bağırdı. O zamanlar özellikle kadınların sosyal medyadan destek çıktığı Nevin Yıldırım'a ceza verilmemesi bile gündeme geldi.
SAVCI "TECAVÜZ YOK" DEDİ, KADIN MÜEBBET ALDI
Ancak davanın savcısı Osman Çabuk cinayetin "tecavüz" yüzünden olmadığını ve ikili arasında 3 yıllık bir ilişki bulunduğunu kaydetti.
Bu gelişme üzerine Nevin Yıldırım müebbet hapisle cezalandırıldı. Bu karara tepkiler de gecikmedi.

"ERKEK ÖLDÜRÜNCE İYİ HAL İNDİRİMİ KADIN ÖLDÜRÜNCE MÜEBBET"

Nurgül Yeşilçay;  eşlerini, sevgililerini öldüren erkeklerin, "namusum için öldürdüm" dedikleri için ya da mahkemede hakim karşısına takım elbise ile çıktıkları için iyi hal indirimi almaları ve birkaç yıl hapis cezasına çarptırılmalarına rağmen, sevgilisini öldüren kadının müebbet almasına tepki gösterdi.
Kadınlara pozitif ayrımcılık yapılacaksa başka türlü olmasını isteyen Yeşilçay, Twitter hesabından şunları söyledi: "Erkek tecavüz edip edip iyi hal indirimi alırken kadınlar tecavüzcüsünü öldürdüğünde ya hapishanede çürüyor ya da ölümü göze alıyor.

YOLLU MU OLALIM

Eğer pozitif ayrımcılık yapacaksanız pembe otobüsle değil kadına böyle bi durumda müebbet vermeyerek yapsanıza. Naapalım yollu mu olalım?!!!" yazdı.
Yeşilçay, daha sonra 2013 senesinde 40 yaşındaki bir adamla evlendirildiği gece genital bölgesindeki iç tahribattan ölen 8 yaşındaki Afganistanlı Rowan'ın fotoğrafını yayınladı ve ekledi: "Peki bu ve bunun gibi binlerce küçücük çocuğun sapıkça ölümünden bu zihniyet sorumlu değil mi?"

"YÜZÜNDEKİ TIRNAK İZİNDEN UTANANA KADAR"

Ünlü oyuncu Özgecan cinayetiyle ilgili de duygularını şöyle dile getirmişti; "Kara günlerin izini, pembe otobüs silmez! Bize sorulan ilk soru 'Korkmuyor musun?' olur!!! Tek başına yaşamaktan, tek başına dolaşmaktan, kadın başına çocuk büyütmekten? Hayır, korkmuyorum! Pek çok erkek yüzüne geçecek tırnak izinden utanana kadar korkmayı reddediyorum." (En Son Haber)
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net