ASALA, New York’ta protesto edildi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » ASALA, New York’ta protesto edildi

ASALA, New York’ta protesto edildi

Written By yavuz4040 on 27 Nisan 2015 Pazartesi | 03:44:00

Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla yürüyen göstericiler, soykırım yalanını lanetledi
Bu sırada yoldan geçen ve aralarında PKK’lılarla birlikte Ermenilerin de bulunduğu saldırganlar, Türklere sözlü tacizde bulundu. Polis, gerginliğin büyümesine izin vermedi.

Ermeni terör örgütü ASALA tarafından katledilen Türk diplomatlar, New York Times meydanında anıldı. YoungTurks (Genç Türkler) Derneği, bu yıl 11’incisinin yapıldığı’Ermeni Yalanlarına Son ve Şehit diplomatları anma’mitingini düzenledi. Türk gençleri, soykırım iddialarının asılsız olduğunu anlatan broşürler dağıttı. Türk ve Azerbaycan bayraklarının dalgalandığı gösteride, 1974-1984 yılları arasında Ermeni teröristlerce şehit edilen Türk diplomatlarının tek tek adları okundu, kalabalıktan da ’burada’sesleri yükseldi. Gösteride konuşan YoungTurks Derneği BaşkanıTulga Tekman soykırım iddialarının gerçeği yansıtmadığını, bunun siyasi bir amaçdoğrultusunda kullanıldığını söyledi. Ermeni yalanlarına karşı devamlı mücadele edeceklerini belirten Tekman, “ Bugün burada 61 derneğimizle birlikte tek yumruk olarak Ermenileri yalanlıyoruz. Bizimle birlikte Azerbaycanlı arkadaşlarımız da bu protestoya destek veriyor. Bizim mücadelemiz, sonuna kadar devam edecektir.” dedi.

Tennessee Üniversitesi profesörlerinden Michael Günter yaptığı konuşmada, Türklerin Ermenileri katletmediğini ve soykırım iddiaları ile ilgili herhangi bir kesimden özür dilenmesine gerek olmadığını söyledi.(Yeniçağ)
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net