İŞKUR “KENDİ İŞİNİN PATRONU OLMAK İSTEYENLER” İÇİN GİRİŞİMCİLİK KURSU AÇIYOR... - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » İŞKUR “KENDİ İŞİNİN PATRONU OLMAK İSTEYENLER” İÇİN GİRİŞİMCİLİK KURSU AÇIYOR...

İŞKUR “KENDİ İŞİNİN PATRONU OLMAK İSTEYENLER” İÇİN GİRİŞİMCİLİK KURSU AÇIYOR...

Written By yavuz4040 on 1 Nisan 2015 Çarşamba | 09:38:00

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında “kendi işini kurmak isteyenlere” yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi açılıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Ömer Faruk AKYOL;

Girişimcilik Eğitimi Projesi kapsamında 75 kişiye 3 grup halinde 70 saatlik eğitim verileceğini,kurs süresince kursiyerlere 20 TL cep harçlığı ödeneceğini ve Genel Sağlık Sigortası,  İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta PrimlerininİŞKUR tarafından karşılanacağını açıkladı.

Gençlere girişimcilik ruhunu aşılamayı temel hedef olarak belirlediklerini dile getiren AKYOL, “Bu kurs sayesinde yeni işyeri açmak ve kendi işinin patronu olmak isteyen girişimciler yetiştirerek istihdamı arttıracağımıza, bu sayede hem ülke ekonomisine hem de şehrimizde yaşayan işsizlere fayda sağlayacağımıza inanıyoruz.” dedi.

İŞKUR İl Müdürü AKYOL;

Kursu başarıyla tamamlayıp kurs sonunda sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerin kendi geliştirdikleri iş projeleri ile  KOSGEB hizmet müdürlüklerine başvurarak girişimcilik desteklerinden yararlanabileceğini de sözlerine ekledi.  


Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvurularının 13.04.2015 tarihinde biteceğini bu nedenle müracaatta bulunacak işsizlerimizin mutlaka  İŞKUR’a kayıt olmalarını, başvuruların ise belirtilen tarihe kadar  İl Müdürlüğümüze şahsen gelerek veya  günün 24 saati İŞKUR internet sayfasından da (www.iskur.gov.tr) yapabileceğini söyledi.
Share this article :

1 yorum:

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net