Köylüler Savcı Kiraz'ı Öldüren Şafak Yayla'nın Cenazesini İstemedi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Köylüler Savcı Kiraz'ı Öldüren Şafak Yayla'nın Cenazesini İstemedi

Köylüler Savcı Kiraz'ı Öldüren Şafak Yayla'nın Cenazesini İstemedi

Written By yavuz4040 on 2 Nisan 2015 Perşembe | 03:39:00

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden DHKP-C'li teröristlerden Şafak Yayla'nın cenazesi memleketi Giresun'a getirildi. Yolu kesen grup, Yayla'nın evini taşladı.

Köylüler Savcı Kiraz'ı Öldüren Şafak Yayla'nın Cenazesini İstemedi
İstanbul Çağlayan'daki Adliye Sarayı'na kendilerine avukat süsü vererek girip, rehin aldıkları savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden ve kendisini de operasyon sırasında ölen yasadışı örgüt mensubu Şafak Yayla'nın cenazesi memleketi Giresun'un Çanakçıilçesine getirildi.
EVİNİN BAHÇESİNE GÖMÜLECEK
Yoğun güvenlik önlemleri altında getirilen cenazeye ilçe girişinde bir grup vatandaş tepki göstererek protesto etti. Protestoların ardından yoluna devam eden cenaze konvoyu Yayla'nın Karabörk köyündeki evine geldi. Cenazeye Yayla'nın az sayıda yakını sahip çıkarken, evinin bahçesine gömülecek olan Şafak Yayla'nın mezar yeri hazırlandı
JANDARMA İLE ÖFKELİ GRUP ARASINDA ARBEDE
Bu sırada bir grup vatandaş evine bulunduğu alana gelip protesto gösterisinde bulunmak istedi. Jandarma ekipleri cenazeyi köylerinde istemeyen grubun eve giden Çanakçı Deresi üzerindeki köprüden geçişine izin vermezken, grup ile jandarma ekipleri arasında arbede yaşandı. Köprüden geçişlerine izin verilmeyen grup evi taş yağmuruna tuttu.
"TERÖRİST BU ÜLKEYİ SOYANLARDIR"
Cenazenin eve getirilişi sonrasında konuşan Yayla'nın dayısı Esat Berberoğlu, "Hukuk Fakültesi'nde okuyan bir çocuktu. Bu çocukların bu hale gelme nedenleri nelerdir ? Bu çocuklar da bizim canımızdır. Biz insan değilmiyiz. Bunu terörist diye yazacaklar. Bu ülkenin asıl teröristi kimse ona lanet olsun. Terörist bu ülkeyi soyanlardır. 30 bin kişinin katiline terörist diyemeyenler bu hukuk fakültesinde okuyan çocuğa terörist diyorlar. Buradan ilan ediyorum Şafak Yayla terörist değildir" dedi.( Haberler.com)
Cenazedeki gerginlikten kareler;
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net