Motorine Gazyağı Karştırılıp Piyasaya Sürülüyor - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Motorine Gazyağı Karştırılıp Piyasaya Sürülüyor

Motorine Gazyağı Karştırılıp Piyasaya Sürülüyor

Written By yavuz4040 on 10 Nisan 2015 Cuma | 10:54:00

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, bugün ziyaret ettiği EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'a gazyağının motorine karıştırılarak piyasaya sürüldüğünü söyledi.

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, gazyağının motorine karıştırılarak piyasaya sürüldüğünü ifade ederek, EPDK'nın bu konuda önlem almasını talep etti. EPDK'nın da bu konuyu mercek altına alarak, bir suiistimal varsa sona erdirilmesi için çalışma yapacağı ifade edildi.
EPDK'YE ŞİKAYET ETTİ
Başkan İmran Okumuş ve Yönetim Kurulu Üyesi Güner Yenigün'den oluşan PÜİS heyeti, akaryakıt bayilerinin ve sektörün sorunlarını aktarmak üzere EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'ı ziyaret etti. Ziyarette, tavan fiyat uygulaması, akaryakıt piyasasında maliyetin altındaki fiyatlarla yapılan satışlar, Taşıt Tanıma Sistemi, nakliye ücretleri, dağıtıcı ve bayi kârları gibi konular ele alındı.
"MOTORİNE GAZYAĞI KARŞTIRILIYOR"
Ziyarette, akaryakıt piyasasındaki kayıt dışı faaliyetler nedeniyle öldürücü boyutta bir haksız rekabet yaşandığını dile getiren Okumuş, "Takdir edersiniz ki, bir ürün maliyetin altındaki bir fiyatla satılıyorsa, orada mutlaka kayıt dışı bir faaliyet vardır. Yaptığımız çalışmalarda gazyağının motorine karıştırılarak piyasaya sürüldüğünü tespit ettik. Ayrıca ÖTV'siz yakıtlar da amacı dışında illegal olarak piyasada pazarlanıyor. EPDK'dan bu olumsuz tablonun ortadan kaldırılmasını talep ediyoruz." dedi. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'ın da bunun üzerine ilgili dairelere gazyağının mercek altına alınması talimatını verdiği ve bir suiistimal varsa sona erdirilmesi için çalışılması talimatını verdiği aktarıldı.
BAYİLER KÂR PAYI İSTEDİ
Konuşmasında tavan fiyat uygulamasına da değinen Okumuş, hem dağıtım şirketlerini hem de bayileri rahatlatacak bir kâr payının verilmesi talebinde bulundu. Okumuş, "Dağıtıcıları da bayileri de memnun edecek bir tablonun oluşması için her iki kesimi de rahatlatacak bir kâr payını vermenizi talep ediyoruz." dedi. Yılmaz'ın da bu talebi olumlu karşıladığını belirtti.(Finans Haberler.com)
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net