TGC Yönetim Kurulu’ndan akreditasyona tepki: - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » TGC Yönetim Kurulu’ndan akreditasyona tepki:

TGC Yönetim Kurulu’ndan akreditasyona tepki:

Written By yavuz4040 on 1 Nisan 2015 Çarşamba | 08:28:00

“Cenaze töreninde uygulanan akreditasyonu kınıyoruz”

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak  şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Eyüp Sultan Camisi’ndeki cenaze töreninde bazı yayın organlarına akreditasyon uygulanmasını kınadı. TGC Yönetim Kurulu’nun açıklamasında şu görüşler yer aldı:

“Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun toplumun birlik ve dayanışma içinde olması gerektiğini belirttiği bir günde basına yine akreditasyon uygulanması düşündürücüdür.

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Eyüp Sultan Camisi’ndeki cenaze törenine  Hürriyet, Cumhuriyet, Bugün, Milat, Taraf, Sözcü, Ortadoğu, Yençağ, Birgün ve Zaman gazeteleri ile CNN Türk, Bugün TV, Kanaltürk, İMC TV; Samanyolu TV, Cihan Haber Ajansı ile Doğan Haber Ajansı muhabir, foto muhabiri ve kameramanları alınmamıştır. Akreditasyon gerekçesini soran gazetecilere ise bu tören için talimatın Ankara’dan Başbakanlıktan geldiği ifade edilmiştir.

Bu durum kamuoyunu bilgilendirme görevi ile orada bulunan gazeteciler arasında eşitlik ilkesine aykırı düşmektedir. Halkın bilgi alma hakkına yönelik yeni bir engellemedir. Bu uygulamayı şiddetle kınıyoruz.”
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti
Türkocağı Caddesi No.1
Cağaloğlu-İstanbul
0212 513 83 00

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net