Türkiye’de Kürdistan bayrağı! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Türkiye’de Kürdistan bayrağı!

Türkiye’de Kürdistan bayrağı!

Written By yavuz4040 on 14 Nisan 2015 Salı | 11:24:00

Başkent Ankara’da Bakanlar düzeyinde yapılan resmi bir toplantıda, ilk defa Kürdistan Bölgesi bayrağı masada dalgalandırıldı.
Kürdistan Bölgesi Tarım Bakanı AbdülstarMecid, mevkidaşı Mehdi Eker’le Ankara’da bir araya geldi. Mecid, bayrak talebinde bulunmadıklarını, bakanlık yetkililerinin Kürdistan bayrağını masaya koyduklarını söyledi.

Türkiye’de, bakanlar düzeyinde yapılan bir toplantıda, ilk defa Kuzey Irak’taki sözde Kürdistan Bölgesi bayrağı masada yer aldı. Sözde Kürdistan Bölgesi Tarım ve Su İşleri Bakanı AbdülstarMecid başkanlındaki bir heyet, geçen cumartesi günü Türkiye Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’le Ankara’da bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda ilk defa Türk bayrağının yanı sıra Kürdistan Bölgesi bayrağı da masada yer aldı. Kuzey Irak’taki kukla yönetimin sözde Tarım ve Su İşleri Bakanı AbdülstarMecid, Türkiye’nin hassasiyetinden dolayı bayrak talebinde bulunmadıklarını, kendilerinin ev sahibi sıfatıyla saygı göstererek Kürdistan Bölgesi bayrağını masaya koyduklarını söyledi. Ankara’daki toplantıda, kukla yönetimdeki bölgenin durumu ve Türkiye’nin öneminin yanısıra, tarım sektörü alanında ikili diyalogları görüştüklerini ifade eden Mecid, Türkiye’den ayrıca bakanlık heyetinin yüksek lisan eğitimi ve labrador konularında destek talebinde bulunduklarını da kaydetti.
 (Yeniçağ)
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net