Volkan Babacan Avrupa'nın en iyi 11'ine seçildi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Volkan Babacan Avrupa'nın en iyi 11'ine seçildi

Volkan Babacan Avrupa'nın en iyi 11'ine seçildi

Written By yavuz4040 on 3 Nisan 2015 Cuma | 07:12:00

Manisaspor'da yaptığı çıkışla milli takıma kadar yükselen Volkan, Hollanda maçında gösterdiği performansla Avrupa'nın en iyi 11'ine seçildi.

Volkan Babacan Avrupa'nın en iyi 11'ine seçildi
Nereden nereye... Sezonun en az gol yiyen takımı Başakşehir’in deneyimli kalecisi Volkan Babacan, örnek bir başarı hikayesine imza attı. Nasıl yazıldı bu hikaye?..
2005’te F.Bahçe alt yapısından A takıma yükselen Volkan, önce 1 yıl ikinci ligde İstanbulspor macerası yaşadı, ardından 3 sezon boyunca adaşı Volkan Demirel’in arkasında yedek bekledi. Baktı ki Sarı- Lacivertli kaleye geçmek zor. Düştü Kayseri yollarına... Sonra ise kendisini Türk futboluna ispat edeceği Manisa’ya geçti... 

BREZİLYA’YA KARŞI KALEYİ KORUDU

3 sezon koruduğu Manisa kalesinde, 2013-14 sezonunda harika bir performans sergiledi. Terim de Volkan’ı görmezden gelmedi. Bu başarısı ona milli takım kapılarını açtı; 21 Mayıs 2014’te Kosova’ya karşı ilk kez Ay-Yıldızlı formayı giydi. Sezonun en az gol yiyen takımı olan Başakşehir’deki performansı ile; Letonya ve Brezilya maçlarında da, kale Volkan’a teslim edildi.

EN İYİ 11'DE KALE VOLKAN'IN

Ve kritik Hollanda maçı geldi çattı... Volkan Babacan, Amsterdam Arena’da hem herkesi kendine hayran bıraktı, hem de kendisine güvenip Volkan Demirel’i kesen hocası Fatih Terim’i yanıltmadı. Milli maç haftasının en iyi 11’ini belirleyen ‘Goal.com’un İngiltere şubesi de, kaleye Volkan Babacan’ı koydu. Başarılı kalecinin kritik kurtarışlarının yanı sıra, topu oyuna sokma becerisi ve yan toplardaki başarısı övüldü. (Kral Spor)
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net