301 Kişinin Öldüğü Soma'nın Kaymakamına Büyük Terfi! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » 301 Kişinin Öldüğü Soma'nın Kaymakamına Büyük Terfi!

301 Kişinin Öldüğü Soma'nın Kaymakamına Büyük Terfi!

Written By yavuz4040 on 28 Haziran 2015 Pazar | 12:58:00

Soma Kaymakamı Atçı, İstanbul'a Vali Yardımcısı Olarak Atandı

Manisa'nın maden faciasıyla sarsılan ilçesi Soma'nın Kaymakamı Bahattin Atçı, Mülki İdare Amirleri 2015 kararnamesiyle İstanbul Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Kaymakam ve vali yardımcılarının bekledikleri Mülki İdare Amirleri 2015 kararnamesi;Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onaylamasının ardından Resmi Gazete'de yayımlandı. Ülke genelinde birçok mülki amirin yeri kararnameyle değişti. Geçen yıl 13 Mayıs'ta 301 madencinin öldüğü maden faciasının yaşandığı kentin KaymakamıBahattin Atçı da İstanbul Vali Yardımcılığı'na atandı.
"BU BİR GÖREVDİR, GÖREV DEĞİŞİMİDİR"
Atamayı değerlendiren Kaymakam Atçı, "Sonuçta bu bir görevdir, görev değişimidir. Somaiçin yaptığımız ve yapacağımız projelerimiz vardı. Ama tabii ki devletin işi yarım kalmaz.Soma için yapılacak projeleri gelen arkadaşımız bir şekilde sürdürür. Soma'dan ayrılmadan önce çocuk gelişim merkezinin ek bina projesini başlatmayı hedefliyoruz. Çünkü protokolü imzalamıştık. Soma'dan Ramazan Bayramı'na yakın ayrılacağım. Yerime ise Isparta Yalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş gelecek" dedi.
SİYASET HAYALİ YARIM KALDI
Uzun yıllardır düşündüğü siyaset için yola çıkan Bahattin Atçı, 7 Haziran Genel Seçimleri'nde AK Parti'den milletvekili aday adaylığı için geçen şubat ayında istifa etti. Yaklaşık 22 yıldır MardinAdıyamanSinop ve Trabzon'da vali yardımcılığı, KütahyaDumlupınarAdıyaman TutMuğla MilasÇanakkale Bayramiç ve son olarak da Soma'da kaymakamlık yapan Bahattin Atçı, memleketi Şanlıurfa'dan AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu. Ancak, Atçı aday gösterilmedi. Aday gösterilmeyince tekrar görevine dönen Atçı, Soma Kaymakamlığını sürdürdü. (Haberler.com)
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net