Batman'da TP'ye Ait 5 Kulede Petrol Üretimi Durdu - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Batman'da TP'ye Ait 5 Kulede Petrol Üretimi Durdu

Batman'da TP'ye Ait 5 Kulede Petrol Üretimi Durdu

Written By yavuz4040 on 29 Haziran 2015 Pazartesi | 06:51:00

TP'nin yan kuruluşu olan Turkish Petroleum International Company çalışanları iş akitlerinin feshedileceğini ileri sürerek, 5 kulede üretimi durdurdu.

Türkiye Petrolleri'nin(TP) yan kuruluşu olan Turkish Petroleum International Company(TPIC) çalışanları iş akitlerinin feshedileceğini ileri sürerek, Batman'da TP'ye ait 5 kulede üretimi durdurdu. Batı Raman'daki petrol üretim alanında bir araya gelen yaklaşık 100 işçi sorunun çözülmesi için çağrıda bulunarak, aksi taktirde eylemlerinin devam edeceğini ifade etti.
"BU RAMAZAN AYINDA EMEK MÜCADELEMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ"
İşçiler adına gazetecilere açıklamada bulunan Hüseyin Altun, dün geceden bu yana eylemlerini sürdürdüklerini söyledi. 12'nci aya kadar devam edeceği yönünde daha önce söz aldıkları iş akitlerinin yarın itibariyle sona ereceğini öğrendiklerini dile getiren Altun, şunları kaydetti; "Dünden beri sondaj işçileri arkadaşlarımızla birlikte mücadelemize yeniden start verdik. Bu Ramazan ayında emek mücadelemize sahip çıkıyoruz. Buradaemekçi arkadaşlarımızla beraber bu mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz."
"SİYASETÇİLER BİZİ OYALADI"
"Daha önce 12. aya kadar devam edilecek denilen sözleşmelerimizin, iş akitlerimizin yarın itibariyle sona ereceğini öğrendik. Siyasetçiler bizi oyaladı. Kendimize muhatap bulamıyoruz. Bunun üzerine dün akşamdan bu yana mücadelemize, eylemimize yeniden başladık. Siyasilerden, bürokrasiden, TP'nin yetkililerinden, TPİC'in yetkililerinden isteğimiz arada ezilen, kurban giden insanlar olmasın. Eğer bugün burada petrol varsa burada çalışan insanların sayesinde var. Alın terimize sahip çıkmak için buradaysak yetkililer de çıkıp bize sahip çıksınlar. Bizim tek derdimiz, sesimizin duyulması, sorunlarımıza çare bulunmasıdır."
"BU MÜCADELE SONUNA KADAR DEVAM EDECEK"

5 ayrı kulede eylemlerini sürdürdüklerini anlatan Altun; "Şu an itibariyle Batman'da Batı Raman sahasında, Diyarbakır'da Botan sahasında ve Adıyaman bölgesi de olmak üzere 4-5 tamamlama kulesinde mücadelemiz devam etmektedir. Bu mücadele sonuna kadar devam edecek. Muhatap alınıp yetkililerin bizler için çözüm üretmek adına konuşuncaya kadar eylemimiz sürecek." dedi.
Bu arada işçilerin eylem yaptığı bölgede jandarma da güvenlik önlemi aldı. (Haberler.com)
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net