RABBİM BU ZULMÜ YAPANLARI KAHREDECEKTİR - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » RABBİM BU ZULMÜ YAPANLARI KAHREDECEKTİR

RABBİM BU ZULMÜ YAPANLARI KAHREDECEKTİR

Written By yavuz4040 on 30 Haziran 2015 Salı | 03:18:00

     Aaahh Türkistan ahhhh… Vaaahhh Doğu Türkistan vahhh… Ata yurdu, baba ocağı, ana kucağı… Doğusu batısı yok aslında. Türkistan Türkistan’dır. Bölmek için beynimizde, belleğimizde, hatıralarımızda, hafızamızda yön adıyla birlikte anmamızı istediler. Türkistan Türkistan’dır. Doğusuyla da Türkistandır batısıyla da Türkistan’dır. Türklüğün efsaneleştiği yerdir Türkistan. En sağlam köklerimizin hala sapasağlam tutunduğu toprakların adıdır Türkistan. Bu yüzdendir ki yüzyıllardır süren zulümlere, baskılara, eziyetlere, işkencelere; yalnızlaştırma, sindirme, ezme ve yok etme politikalarına karşın Türkistanlılar, damarlarında akan kanın hakkını vererek dimdik ayakta durabilmektedir. Nüfuzu altında bulundukları devletin; varlıklarını bile yok saydığı, hatta dünyaya yok olarak ilan ettiği, gerçekten yok edebilmek elinden gelen her şeyi yaptığı halde ayaktalar. Yaşıyorlar ve direniyorlar. Kimsesizler. Ellerinden tutan ve tutabilecek hiç kimse yok. Feryatlarını duyabilecek hiçbir yer yok. Çaresizler. Ama varlar. Türk oldukları için varlar. Türk oldukları için ayaktalar ve Türk oldukları için hem o devlete, hem de dünyaya meydan okuyorlar. Sessizce… Var olduklarını duyurabilmek için…Affet bizi Türkistan... Bastırılmış varlığının, kapatılmış ağzının feryatları çok derinlerden ince birer çığlık olarak gelip yüreğimize oturuyor, kalbimizi deliyor, dizlerimizin bağlarını çözüyor, tüm vücudumuzu felç ediyor. Ama biz bir şey yapamıyoruz. Affedin bizi Türkistanlılar… Oradasın, işte oracıktasın ama biz sana el uzatamıyoruz. Koşamıyoruz yanına… Dertlerine çare, yaralarına merhem olamıyoruz.
Oysa aynı vücudun parçasıyız. Sana zulmedildikçe biz de burada feryat ediyoruz. Sana yapılan işkencelerde bizim de yüreğimiz dağlanıyor. Zaman zaman isyan ediyoruz kendimize ve çaresizliğimize. Ulaştırmıyorlar bizi size. Ulaşamıyoruz… Kalakalıyoruz öylece…
     Ve elimizde tek bir şey kalıyor. Avuçlarımızı gökyüzüne kaldırmak ve Rahmanu’r-Rahim olan Rabbimizin merhametine sığınmak.
     Ey Türkler!.. Bu kanı damarlarında taşıyan her bir insanoğlu!.. Dünyanın neresinde yaşıyor olursanız olun. Rahmetin sağanak sağanak yağdığı bu mübarek ayda ve bu mübarek günlerde; kaldırın avuçlarınızı gökyüzüne, eğin başınızı yere, gözyaşlarınız sel olurken dua edin Doğu Türkistanlı kardeşlerimize. Dua edelim Türkistan’a.
     Umulur ki Rabbim, Kahhar sıfatıyla bu zulmü yapanları kahredecektir.
     Müslümanlar için çok özel olan bu mübarek Ramazan ayında, Doğu Türkistanlı Müslüman-Türk kardeşlerimize zulmeden Çin’i kınıyor,
     Kırşehir Türk Ocakları olarak Mısır’a Filistin’e,Suriye’ye,Kobani’ye gösterilen hassasiyetin Doğu Türkistan’a da gösterilmesini temenni ediyoruz…..Saygılarımla….
                                                                                                 Yönetim Kurulu Adına                                
                                                                                                    Süleyman Doğan             
                                                                                                    Türk Ocağı Reisi

                                                                                                      


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net