Gururumuz Oldular - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Gururumuz Oldular

Gururumuz Oldular

Written By yavuz4040 on 29 Haziran 2015 Pazartesi | 07:32:00

Üç kulvarda büyük başarılara imza atan Türkiye, ülkeyi sevince boğdu
Kadın voleybolcularımız Avrupa Oyunlarında tarihi bir şampiyonluğa imza atarken, Potanın Perileri de Olimpiyatlar’a gitmek için dev bir adım attı. İşitme Engelliler Futbol Takımı ise Avrupa Şampiyonu oldu.

Avrupa Oyunları şampiyonu olan Kadın Voleybol Milli Takımımız, tarihinde ilk kez Rusya’yı yenerek Olimpiyat elemelerine katılmaya hak kazanan Kadın Basketbol Milli Takımımız ve Avrupa şampiyonu olan İşitme Engelliler Milli Takımımız, önceki gece çıktıkları spor arenalarında tarih yazdılar.. En büyük başarı, ilk kez Bakü’de düzenlenen 1. Avrupa Oyunları’nda Filenin Sultanları’ndan geldi. Grupta yenildiği Polonya’yı, finalde Azeri seyircilerin de desteği ile adeta ezerek 3-0 yenen kadın voleybolcularımız, altın madalyaya uzanırken, ülkemizi de gururlandırdı. Setleri 25-19, 25-11 ve 25-13 gibi finallerde çok ender görülen setlerle açık farkla kazanan Filenin Sultanları büyük bir başarıya imza attı.  Şampiyonluk sevincini seyircilerle paylaşan millilerimizin antrenörü Ferhat Akbaş, duygularını “Tarifsiz bir mutluluk yaşıyoruz. Tüm oyuncularımı tebrik ediyorum. Ülkemize, Türk sporuna armağan olsun” diye anlatırken, takım kaptanı Güldeniz Önal Paşalıoğlu, “Herkes özveriyle, egolarını bir yana bırakarak takım için savaştı. İlk kez düzenlenen Avrupa Oyunları’nda şampiyonluğa ulaşan bir takımın kaptanı olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum” diye konuştu.  Smaçör Neriman Özsoy ise finalin bu kadar kolay geçmesini beklemediklerini kaydederek, “Takım arkadaşlarımı ve teknik ekibi kutluyorum. Burada altın kazanıp tarihe geçtiğimiz için gurur duyuyoruz. Bu madalyayı, evimin en güzel yerine koyacağımdan emin olabilirsiniz. 2013 ve 2014’ün boş geçmesi bizi çok üzmüştü. Bu altın madalyayla geri döndük” şeklinde konuştu.

Potada mükemmel finiş

Macaristan ve Romanya’nın ortaklaşa düzenlediği Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası’nda ise Potanın Perileri, en önemli hedeflerinden biri olan 5. olup Olimpiyat Elemelerine katılmayı Rusya’yı tarihinde ilk kez yenerek başardı. Çeyrek finalde aldığı talihsiz Sırbistan yenilgisine rağmen ayakta kalmayı başaran kadın basketbolcularımız, uzatmaya giden maçta güçlü Rusya’yı 68-66 yenerek önemli bir zafere imza attı. Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, sevincini  “Beşinci olup olimpiyat şansını sürdürüyoruz. Oyuncular büyük bir galibiyete ve başarıya imza attılar. Teknik kadro ve basketbolcularımızı kutluyoruz”  diyerek ifade ederken,  A Milli Kadın Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun da  “Olimpiyat elemelerinde mücadele hakkını elde ettiğimiz için mutluyuz” , Takımın oyun kurucusu Işıl Alben ise “İki mağlubiyetle beşinci olduk. Bunun için üzgünüz. Artık elemelerden çıkıp iki kere üst üste olimpiyatlara giden tek takım olmak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Sessiz şampiyonlar

Bir başka güzel sonuçta İşitme Engelliler Futbol Takımı’ndan geldi. Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda finale mükemmel maçlar çıkartarak gelen millilerimiz, başarısını Rusya gibi iddialı takımı 4-0 yenerek Avrupa şampiyonluğu ile taçlandırdı. Karşılaşmayı çok sayıda Türk seyirci de izleyerek, maç boyunca ay-yıldızlı ekibe destek verdi. Taraftarlar ve sporcular büyük başarının ardından hep birlikte sevindi. Bir önceki maçta aldığı ceza nedeniyle karşılaşmayı tribünden izleyen İşitme Engelliler Milli Takımı Teknik Direktörü Ali Metin,  “Bütün oyuncularımı ve bu takıma emeği geçen herkesi kutluyorum. Ülkemize yaşattığımız bu sevinç için çok mutlu ve gururluyuz” dedi.

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net