Koncuk: Göreve iadenin peşini bırakmayacağız - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Koncuk: Göreve iadenin peşini bırakmayacağız

Koncuk: Göreve iadenin peşini bırakmayacağız

Written By yavuz4040 on 28 Haziran 2015 Pazar | 13:24:00

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Danıştay kararı gereği MEB’deki eski yöneticilerin göreve iade edilmeleri gerektiğini ve bu işin takipçisi olacaklarını söyledi
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB’e Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmesine İlişkin Yönetmeliğin bazı maddelerinin iptali istemiyle açtıkları davada Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun lehlerine karar verdiğini hatırlattı.Yargı kararının kendilerine 23.06.2015 tarihinde tebliğ edildiğini  bu tarihten itibaren 30 gün içerisinde uygulanma zorunluluğu olduğunu söyleyen Koncuk, “Sendika olarak bakanlığa gönderdiğimiz yazıda hukuka aykırılığı yargı kararlarıyla da sabit olan görevden alma işlemlerinin iptali ile mağdur edilen tüm eğitim kurumu müdürü, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının haklarının iade edilerek göreve başlatılmaları, yönetmelikte yargı kararı doğrultusunda değişiklik yapılması ve yönetmelikte yer alan eğitim kurumları müdürlerinin değerlendirme sürecine dair hükümlerin yeniden düzenlenmesini talep ettik” dedi.

İsmail Koncuk, ilgili yargı kararının MEB’e tebliğ edildiğini, sendikalarının okul yöneticilerinin göreve döndürülmesi için MEB’e resmi başvuruda bulunduğunu söyledi. Koncuk şunları dile getirdi: “Yazıda, daha önce usule uygun olmayan komisyon üyelerinin değerlendirmesiyle görevden alınan okul müdürleri ile, müdür yardımcıları ve müdür başyardımcılarının yargı kararı gereği göreve döndürülmesi istenmiştir. Dava açsın veya açmasın, tüm yöneticilerimiz tarafından valiliklere verilmesi gereken dilekçeler de turkegitimsen.org.tr adresinde yayınlanmaktadır. Tüm yöneticilerimizin bu dilekçeleri kurumlarına vermesi, verilecek cevaba göre yeni davalar açması gerekebilecektir.

MEB yargı kararını uygularsa problem yoktur, uygulamaması halinde, tüm mağdur yöneticilerimiz bu dilekçeler doğrultusunda davalar açacak ve yargı kararının uygulanmadığını ifade edecektirler.  Dilerim ki, MEB bu konuda yeni karmaşaya fırsat vermeden yargı kararının gereğini yerine getirir, aksi takdirde oluşacak yeni kaos ve karmaşanın sebebi biz olmayacağız.Bu işin peşini bırakma niyetinde olmadığımızı da, dünya alem herkes iyi bilmelidir.”
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net