Kırşehir’in Kızı Çin Zulmünü Lanetledi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir’in Kızı Çin Zulmünü Lanetledi

Kırşehir’in Kızı Çin Zulmünü Lanetledi

Written By yavuz4040 on 30 Haziran 2015 Salı | 12:16:00

Kırşehirin Kızı Kırşehir Kızlar Hareketi Genel Başkanı Assiye Yıldırım hanımefendi,son günlerde İslam Coğrafyasında ve özellikle Müslüman Türk Cumhuriyetlerinde artan zulmü ve soykırım ile ilgili haber sitemize açıklamada bulunarak şöyle devam etti. 1949’da  maonun, stalin tarafindan da desteklenen soykirim-isgal plani uygulamaya konulmuş, yılından yıla artarak devan eden Çin Zulmü, artık dayanılmaz boyutlara ulaşmıştır. Son yıllarda sistematik ve kan donduran işkenceler insanı ve insanlığı utandıracak boyutlara ulaşmıştır.
Doğu Türkistan’daki zulüm bitmek bilmiyor. Çin devleti, bölgeye başörtüsü, namaz ve oruç gibi kısıtlamalar getirmeye devam ederken son olarak Türk-İslam medeniyetinin kadim şehirlerinde yaşanan çatışmada 24 kişi hayatını kaybetti.
Müslüman Uygur Türklerinin kutsallarına saldırarak ve onların inançlarını aşağılayarak tahrik eden Çin yönetimi, karşı tepkiler oluşuyor. Bu suretle zulüm, işkence ve öldürmek için kendilerine gerekçeler ve bahaneler üreterek katliamlarına zemin hazırlıyor.
Ey Türkiye, Büyük Türk Milleti, Türkçemizin Sözlüğünü-Lügatinin Yazarı Rahmetli Kaşgarlı Mahmut’un şehri Kaşgar, Yarkent, Hotan, Aksu, Uçturfan, Kumul, Altay, Gulca ve Turfan,
Kadim Türk Yurdu Doğu Türkistan topraklarında yaşayan şerefli, çalışkan ve zeki Uygur halkına uygulanan iğrenç Çin zulmünü kınıyor ve lanetliyorum.
Türkistan Davasının abide şahsiyeti Yusuf Ziya ALPTEKİN’i de rahmetle anıyorum. Yine Türkistan Davasının Uygur Anası Rabia Kadir Hanımefendiye’ de saygılar sunuyorum.
Çin zulmüne kulak tıkayanları ayıplıyorum. 21 Yüz Yılda böyle bir Soykırım-jenosit kabul edilemez. Çin Yönetiminde Bu Zulme-Katliama Katılanların Tamamını Lanetliyorum. Hepsine Lanet Olsun, Lanet Olsun.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net