- 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » »

Written By yavuz4040 on 6 Temmuz 2015 Pazartesi | 08:50:00

Avusturya Türk Federasyonu, Bağlı Olduğu Ülkü Ocakları ve Teşkilat Başkanlarının sosyal medya üzerinden örgütlenerek düzenlediği Protesto yürüyüşüne binlerce gurbetçi katıldı
 Heldenplatz Meydanı’nda toplanan protesto yürüyüşüne Avusturya dışından diğer ülkelerden de katılanlar oldu. "Terörist Çin", "Uygurlar için insan hakları talep ediyoruz" yazılı dövizler açan eylemciler, Çin aleyhine sloganlar attı. 
Yapılan yürüyüşe Avusturya’nın  engeller çıkarmasına karşı  gelen hemşehrimiz  Murat Demirci’nin  yaptığı  itiraz neticesinde: “Türkiye'de ki tüm siyasi partilerin MHP'de dahil olmak üzere kutuplaşma ve ayrışma yaşanmaması için bu protesto da tüm siyasi partilerin bayrakları ve sembollerini temsil eden afişler yer almayacaktır. Keza; buna istinaden (!) Türk bayrakları, Ülkü Ocakları bayrakları, Doğu Türkistan bayrakları, Göktürk Devleti bayrağı ve bununla birlikte şanlı tarihimizde sırasıyla yer alan eski 16 Türk Devletleri bayrakları gururla ve şerefle yer alabilir”. Olurunun alınmasının ardından yapılan büyük yürüyüş olaysız sona erdi.
            Demirci  yaptığı açıklamasında : Her ne kadar Türkiye’den ayrı ülkede  yaşasak ta Türk toplumlarına yapılan bütün zalimane davranışlara tepkimiz her zaman ki gibi çok sert olacaktır. Avusturya’da büyük bir katılımın olması Türk toplumlarına yapılan haksızlıkları burada yaşayan Türklere yapılan bir saldırı olarak görmekteyiz. Burada bizlere destek veren ve Çin zulmüne duyarsız kalmayan  tüm gurbetçilerimize teşekkür ediyorum dedi.

Avusturya Türk Federasyonu ve Bağlı Olduğu Ülkü Ocakları Bölge Başkanları ve Teşkilat Başkanlarına Açık Mektuptur!!!


Saygı değer başkanlarım; teşkilatlarınızı ve temsil ettiğiniz şerefli makamlarınızı en derin saygı ve şükranlarımla selamlarım.
-----
Amansız bir günde affınıza sığınarak, sizlerle paylaşacağım bir konu üzerinde durmak ve konunun gerekçesi olan Doğu Türkistan'da yaşanan vahşete başkent Viyana'dan tepki göstermek amaçlı 05.07.2015 tarihinde Çin Konsolosluğu önünde yapılacak olan protestoya bazı kesimler tarafından ülkücü guruplar 'aracı' olarak açıkca kullanılmak istenmiştir. Bu durum şahsımı ve ben gibi nice ülkücüleri derinden yaralamıştır ki; bir nebze de olsa kendilerinizi bizlerin yerlerine koymalarınızı ümit eder ve bu yazının bir açık mektup olarak değerlendirilmesini istirham ederim.
-----
Gelelim işin özüne; 05.07.2015 tarihinde yapılacak olan protestoyu kim yapıyor? bizim teşkilatlarımızla bi alakası var mı? -bu protestoyu düzenleyenler " avusturya viyana güncel haber portalı" isimli bir ajans ve bazı (At.b) kuruluşlarıdır. Şimdi biz ülkücüler bu protesto da yer aldığımız zaman, 'Türk-İslam mührünü dünyaya vuracağız' anlamını taşıyan ve özgürlüğümüzün sembolü olan bozkurt işaretlerimizi yapacakmıyız (!) ellerimiz de üç hilal ve ata toprağımızın sembolü gök bayraklı Doğu Türkistan sancaklarını dalgalandıracakmıyız (!) yoksa birileri de çıkıp bizlere "bozkurt" yapmak yasak "üç hilal" açmak yasak mı diyecek!!! diyecekse eğer ülkücü teşkilatların birilerinin düzenlediği protestoya çanak tutması vahim ve acıda olsa gerçek mi olacak? ki gerçek olursa o haber sitesi "Binlerce Ülkücü Viyana'da Çin Konsolosluğu'na Yürüdü" şeklinde manşet mi atacak! Yoksa birileri biz ülküleri bir araya toplayıp da bizler üzerinden reklam mı yapacak! daha kötüsü biz ülkücüler birilerinin parasız askeri rolünü mü üstleneceğiz??? lütfen Allah ve onun resulü aşkına bu protestoya katılacak olan ülkücüleri insanlık namına bile olsa 'kişisel' olarak katılmaları hususunda davet edebilir ve bu protestoyu şahıs olarak destekleyebilirsiniz, yalnız temsil ettiğiniz makamlarınızı vasıta gösterip, teşkilat adresi belirtip, şu gün şu saatte teşkilat önünde otobüs kaldıracağız ifadeleri bizleri üzmüştür ve yaralamıştır!!!
-----
Biz ülkücüler hazırız, üç hilalli bayraklarımızda hazır, hatta ellerimiz semada bozkurtlarımız da hazır... varsın biz ülkücülerin isimlerini haber sütunlarında ele almasınlar, varsın bizleri manşetlere taşımasınlar, ama ülkücüler de burda desinler ki, bizlerin orda olması dostumuza güven, düşmanımıza korku salsın... biz sadece bu protestoda "kürşad" olacaksak varız... ama isteyenler kişisel olarak katılabilir o teşkilatı bağlamaz...
-----
Sayın başkanlarım; aziz dava arkadaşlarım bu duygu ve düşüncelerle her zaman olduğu gibi partim ve davam için yapabileceğim görevleri sonuna kadar yerine getirmeye hazırım. İnşallah bir gece güneş ufuktan bizler için doğacak, inşallah dünya turan bayrakları altında buluşacak...
(federasyonumuzu ayrıca hassasiyetli olmaya davet ediyor ve konuyla ilgili bizlere yakışır protestonun önünü açacağına inanıyoruz)
-----
Avusturya'nın neresinde bir "ocak" tütse gönlümüz bir olur diri oluruz ve birlikten kuvvet doğar, yanlışım olduysa affola... yazacaksanız fermanımı, boynum her ülkücü gibi kıldan ince kılıçtan keskindir...
Bozkurt yüreklere selam olsun!!!


 " Demirci Konuya El Attı! Bizim Reis Yapar mı Yapar! Pazar Günü Viyana Destur Diyecek!!! "

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur!

" Avusturya Türk Federasyonu ve Bağlı Olduğu Ülkü Ocakları ve Teşkilat Başkanlarına Açık Mektuptur! " niteleğinde ki yazım federasyon yetkililerince dikkate alınmıştır!..
-----
05.07.2015 tarihinde başkent Viyana'da Doğu Türkistan'da yaşanan vahşete tepki göstermek amacıyla Çin Konsolosluğu önünde yapılacak olan protestoya, federasyon yetkililerinin açıklamasına göre Avusturya'da ki tüm Ülkü Ocakları teşkilatı hazır bulunacak ve katılacaktır.
-----
Protestoya katılacak olan ülkücülerin ve teşkilat mensuplarının dikkatine!!!
-----
05.07.2015 tarihinde yapılacak olan protestoya Avusturya Türk Federasyonu Genel Başkanı Sn. Ali Can beyin talimatı üzerine Türkiye'de ki tüm siyasi partilerin MHP'de dahil olmak üzere kutuplaşma ve ayrışma yaşanmaması için bu protesto da tüm siyasi partilerin bayrakları ve sembollerini temsil eden afişler yer almayacaktır. Keza; buna istinaden (!) Türk bayrakları, Ülkü Ocakları bayrakları, Doğu Türkistan bayrakları, Göktürk Devleti bayrağı ve bununla birlikte şanlı tarihimizde sırasıyla yer alan eski 16 Türk Devletleri bayrakları gururla ve şerefle yer alabilir ve tüm ülkücüler; Türk-İslam mührünün sembolü olan bozkurt işaretini yapmalarında hiç bir sakınca olmadığının federasyon yetkililerince altı çizilmiştir!.. Ayrıca; ATF genel başkanı titizlikle dün kamuoyunu meşgul eden ve ülkücülerin kafalarında soru işaretine neden olan "Açık Mektup" niteliğinde ki yazıyı göz önünde bulundurarak, gerek kişisel kapsam da, gerek teşkilat kapsamın da tüm ülkücüleri bu protestoya davet etmiştir.
-----
Dün yayınladığım ve ülkücü camianın bu protestoya kısıtlama getirilmeden katılması hususunda ve samimi düşüncelerimle yayınladığım yazının altına 'hak etmediğim yorumların' yapılması beni bir kez daha üzmüştür, ama mutluyum ve gururla söylüyorum ki; yazdığım yazı yerine ulaştı ve dikkate alındı...
-----
Şimdi zulme karşı birlik zamanı, ülkücüler kızıl Çin'e karşı bozkurt yapmayı unutmuyor ve göklerden bozkurt bayraklarımızı indirmiyoruz... haydi Bismillah bi gayret ola...
-----
Bozkurt yüreklere selam olsun...
Saygılarımla
Murat Demirci 
----- ----- ----- -----
Federasyon Jet Hızıyla Cevap Verdi (!) Kafalarda ki Soru İşaretleri Kalktı!

Kizil Elma Bayfidan ( Korkut Ata ) profilinden hesabıma gelen mesaj:
" Selamunaleykum, Avusturya Türk Federasyon ve bağlı teşkilatlara Yazdığınız açık mektubu okudum. 
Sn genel Başkanı'mız Ali Can beyin dün 15:00 itibarı ile şahsıma vermiş olduğu emirle beraber bu mitinge tüm teşkilatlarımız olarak katılma kararı aldık. 
Ve bu mitingde bizler ön planda olacağız. 
Siyasi amblem derken Türk Federasyon veya Türkiye'deki herhangi bir siyasi partilerin amblemleri kullanılmayacaktır. 
Ancak Türk'ün öz be öz sembolü olan Bozkurt işareti kesinlikle yasak değildir."
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net