Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erken Seçime Yeşil Işık Yaktı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erken Seçime Yeşil Işık Yaktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erken Seçime Yeşil Işık Yaktı

Written By yavuz4040 on 4 Temmuz 2015 Cumartesi | 08:22:00

Yeşilay'ın iftarında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümet kurma çalışmalarıyla ilgili "Eğer parlamento bu işi çözemiyorsa çözecek olan yine milletimizdir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Yeşilay'ın iftar programında önemli açıklamalarda bulundu.
Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;
"PARLAMENTO ÇÖZEMİYORSA ÇÖZÜM YERİ MİLLETTİR"
Meclis'te çoğunluğa sahip bir hükümetin en kısa sürede kurulması temennimdir. Tüm siyasi partilerimizi bu konuda sorumluluk üstlenmeye davet ediyorum. Türkiye'nin önünde çok ciddi sorunlar, alınması gereken çok önemli kararlar var. Bu yükün altından kalkabilecek güç, dirayet ve kararlılıkla bir hükümet kurulması arzusundayım. Azınlık hükümetinin böyle bir imkana sahip olamayacağına inanıyorum. Aynı şekilde gündemimizdeki kritik meselelerde asgari bir anlayış birliği sağlayamamış partilerin kuracağı hükümetin de ihtiyacımız olan çözümleri üretemeyeceği kanaatindeyim. Dünyada ve bölgemizde gerçekten hayati gelişmelerin yaşandığı bir dönemde, Türkiye'ninhükümet meselesiyle uğraşmak zorunda kalmasını asla arzu etmezdim ama şartlar ülkemizi bu noktaya getirdi. İnşallah bu dönemi de en kısa sürede ve en hayırlı şekilde geride bırakacağız. Milletimiz 7 Haziran'da takdirini ortaya koydu. Bu tablodan birhükümet çıkmazsa çözüm merci yine milletimizin ta kendisidir. Eğer parlamentoçözemiyorsa çözecek olan milletimizin ta kendisidir. Yani kimse bu noktada milletimize gitmekten çekinmesin, kaçmasın.
"KOSKOCA PROFESÖR SİGARA, ALKOL BUNLARIN HEPSİNİ GÖTÜRÜYOR"
Bir Müslüman'ın ne uyuşturucu, ne alkol, ne kumarla hiçbir işi olamaz, sigarayı da ben bu kapsamda değerlendiriyorum. Bakıyorsun hoca koskoca profesör sigara alkol bunları hepsini götürüyor. Sonra kendini savunuyor. Sonra başkası yapınca bunları yapmamalısın diyor. Ben medya ile bu konuda çok savaş verdim. Ben bu konuda bazı programlarda açık net tavrımı ortaya koyduğumda çok eleştirilere maruz kaldım ama bu mücadelem devam edecek. Bütün bunlara rağmen inadına bir mücadele var.
Ve ellerimi kaldırarak; Yarab bizleri Ramaza'na kavuşturduğun gibi Ramazan Bayramı'na da kavuştur diye niyaz ediyorum. Ben Mısır'daki darbeci zatı eleştirince bana bir çok yerden tepkiler geldi. Eğer ben halkın iradesine ve demokrasiye inandıysam; halkın iradesini yok sayanlara karşı mücadelem devam edecektir. Mısır'ın Cumhurbaşkanı Mursi'dir halkın oylarıyla o gelmiştir. Yanında Savunma Bakanlığı yapan general onu darbeyle indirmiştir. Ne yazık ki dünya iki yüzlü samimi değil. Bu samimiyetsizliğin sonucunda işte şuan da komşumuz ve daha farklı yerlerde ortaya gelenler ortada.(Haberler.com)


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net