Ermenistan gereken cevabı alacak - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Ermenistan gereken cevabı alacak

Ermenistan gereken cevabı alacak

Written By yavuz4040 on 8 Temmuz 2015 Çarşamba | 15:08:00

Ermenistan’ın Azerbaycan üzerinde insansız hava aracı uçurmasına tepki gösteren Milletvekili Ganire Paşayeva, “Bu ülkenin provokatif her girişimine gereken cevap verilecek” dedi
Üçüncü insansız hava aracının düşürülmesinin, Azerbaycan ordusunun gücünü gösterdiğini belirten Paşayeva, “Bu, Ermenistan’a ciddi bir mesaj” diye konuştu.
Azerbaycan ordusu, Ermenistan’a ait bir insansız hava aracını (İHA) düşürdüğünü duyurdu. Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Fuzuli bölgesinde, Ermenistan’a ait bir insansız hava aracı Azerbaycan mevzileri üzerinde keşif uçuşları yaparken tespit edildi. DJI Inspire1 (Guadcopter) tipi hava aracının Azerbaycan askerlerince açılan ateş sonucu düşürüldüğü kaydedildi. Azerbaycan askerleri, üç gün önce de Ermenistan’a ait iki insansız hava aracını düşürmüştü. Yazılı bir açıklamada bulunan Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Ermenistan’ın her bir provokasyon girişimine gereken cevabın anında verileceğini söyledi. Paşayeva, Azerbaycan devleti hava sahasına ihlal eden Ermenistan’a ait insansız hava araçlarını mahvettiğini bildirdi. Paşayeva, Bunun Ermenistan’a ciddi bir mesaj olduğunu, yapılan tüm kışkırtmaların artık önem arzetmediğini ve onlara gerekli cevabın anında verileceğini ifade etti. Paşayeva, AGİT MİNSK grubu eş başkanlarının, BMT Güvenlik konseyi de dahil uluslararası teşkilatların Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarında çekilmesi ile ilgili alınan kararların hayata geçmesi için Ermenistan’a baskı yapmadıklarını bildirdi. Ermenistan’a zamanında alınan bu kararlar doğrultusunda baskı yapılmadığını, alınan kararların uygulanmadığını hatırlatan Paşayeva, şunları kaydetti: “Ama artık Azerbaycan devletinin güçlü bir ordusu var ve Ali Baş Komutan İlham Aliyev ve Savunma Bakanımızın da söylediği gibi Ermenistan’ın her bir provokasyonu gereken cevabı alacaktır 3’üncü insansız hava aracının düşürülmesi, Azerbaycan ordusunun gücünü ve istenilen provokasyona gereken cevabı vermeye hazır olduğunu gösterir. Ve Ermenistan bu adımları devam ettirirse bundan sonra da gereken cevabı alacaktır.”
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net