HDP’li Encü’den askere hakaret - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » HDP’li Encü’den askere hakaret

HDP’li Encü’den askere hakaret

Written By yavuz4040 on 11 Temmuz 2015 Cumartesi | 08:50:00

Terör örgütünün gösterisinde kendine silah çekildiğini öne süren HDP’li Encü’nün askere hakaret ettiği görüntülerle belgelendi
Asker Youtube’a koydu

Şırnak, Uludere’de terör örgütü PKK’nın çarşamba günü düzenlediği gösteride askerin önünü kesen HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, kendisine saldırıldığını öne sürdü. Öncü’nün yalanı bir askerin çekip Youtube’a koyduğu video ile ortaya çıktı. Encü, askere, “Siz pissiniz, defolun gidin. Siz zaten lekelisiniz” diye bağırıyor.

Ferhat Encü, yollarının askerler tarafından kesildiğini ve kendisine silah doğrultulduğunu iddia etti. Ancak bir askerin çektiği videoda HDP’li vekilin askere açıkça hakaret ettiği görülüyor.

ŞIRNAK’ın Uludere ilçesinde PKK’lı istihbaratıyla yanıltılarak TSK tarafından bombalanan 34 kişinin mensup olduğu Encü ailesinden HDP’nin Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, önceki gün PKK’nın talimatıyla düzenlenen gösteriye katıldı. Şırnak’ın Uludere ilçesindeki eylem sırasında askerin yolunu kesen Encü, kendisine ve gazetecilere saldırıldığını öne sürdü. Gerçekler ise olay sırasındaki bir askerin çektiği videoyu Youtube’ye koymasyıla ortaya çıktı.  Şırnak’ın Uludere İlçesi Irak sınırına 28 Aralık 2011 tarihinde düzenlenen hava operasyonunda ölen 34 kişinin yakınlarının yaşadığı Gülyazı ve Ortasu köylüleri, güvenlik güçlerinin yaylalara gitmelerine izin vermediği gerekçesiyle iki gün protesto gösterileri düzenledi. Hava operasyonunda 11 yakınını kaybeden HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü de Şirit Yaylası’na giderek protestoda bulunan köylülere destek vermişti.

Yolu kestiler iddiası

Milletvekili Encü, yayla dönüşü askerlerin yollarını kestiğini belirterek, “Son gülerde Roboski üzerinde büyük baskılar var. Katırların katledilmesi, insanların yaralanmasına kadar. Roboski halkı ve çevre köylüleri bu durumu iki gündür protesto ediyor. Bugün de sınırda gözlem amacıyla gazetecilerle birlikte Şirit Yaylası’na gittik. Dönüş yolunda askerler yolumuzu kesti. Bu sırada ben araçtan çıktım. Vekil olduğumu söyledim ve ‘Karşınıza herhangi bir mukavemet yok. Niye silah doğrultuyorsunuz’dedim. ‘Sen kimsin?’ dediler. Ben de ‘Şırnak Milletvekiliyim’ dedim ve aramızda gergin bir diyalog geçti. Bu esnada bana silah doğrultular” demişti. İşte Milletvekili Encü bu söylediklerinden sonra ortalık karışırken Encü ile yaşanan diyalog bir askerin çektiği videoyu Youtube’ye koymasıyla ortaya çıktı. Videoda HDP’li Milletvekili Ferhat Encü’nün askere açıkça hakaret ettiği görülüyor. Videoda HDP’li Encü ile askerler arasında şu diyalog geçiyor:

Encü: Siz pissiniz, defolun gidin yani. Bana silah çekerek burada eşkiyalık yaptınız. Teröristlik yaptınız. Beni darp ettiniz.

Asker: Biz Silahlı Kuvvetler’in gücünü lekelemeyiz.

Encü: Siz zaten lekelisiniz daha önceden de lekeliydiniz.

Asker: Siz bize defol git diyemezsiniz.

Encü: Aynen defol git..

Encü, geçen haziran ayında Şırnak Uludere’de kaçakçılıkla mücadele kapsamında göreve giden askerlere yolda bir grup tarafından taşlı sopalı saldırıda bulunulduğu ve 13 askerin yaralandığı olayla ilgili olarak attığı tweet ile tepki çekmişti. Encü tweetinde askerin operasyon yaptığını, katırların öldürüldüğünü iddia etmişti. Encü’nün vekil olmadan önce katıldığı protesto gösterileri nedeniyle 6 kez göz altına alındığı belirtildi.'Yeniçağ'
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net