KPSS Sonuçları Açıklandı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » KPSS Sonuçları Açıklandı

KPSS Sonuçları Açıklandı

Written By yavuz4040 on 28 Temmuz 2015 Salı | 10:04:00

4-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen KPSS 2015 ve ÖABT sınav sonuçları açıklandı.


Bu yıl 4-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme SınavıKPSS ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.
ADAYLARA AYRICA SONUÇ BELGESİ GÖNDERİLMEYECEK
ÖSYM KPSS ve ÖABT sonuçlarını yalnızca internet ortamından erişime açıldı. Adaylara ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecek.
TC KİMLİK NUMARASI VE ÖSYM ŞİFRESİYLE SONUÇLAR ÖĞRENİLEBİLECEK
2015-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınav sonuçları ve ÖABT sonuçları ÖSYM'nin sonuç açıklama sayfası sonuc.osym.gov.tr'den açıklandı. Adaylar TC Kimlik Numaraları veÖSYM Aday Şifreleri'yle sisteme giriş yapıp KPSS sonuçlarını öğrenebilirler.
"37 BİN KADRO İÇİN ONAY ALDIK"
Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı öğretmen atamaları hakkında adayları üzecek bir açıklama yaptı. Nabi Avcı'nın katıldığı programda yaptığı açıklama "Bu yıl yapılmış olan KPSS sonuçları ve Alan bilgisi sınav sonuçlarına göre Ağustos ayında 37 bin kadro için Maliye Bakanlığı'ndan onay aldık" dedi. Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı yaptığı açıklamada ayrıca iki yıl içerisinde ücretli öğretmen sorununun da kadro ile çözüleceğini söyledi. Hükümet tarafından daha önce yapılan açıklamalarda öğretmen atamaları için telafuz edilen rakamın 47 bin olması sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü.
ADAYLAR TEPKİ GÖSTERDİ
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından 37 bin öğretmen atamasının yapılacağı açıklaması, öğretmen adaylarını memnun etmedi, tepki topladı. Adaylar daha önce 47 bin olarak açıklanan öğretmen ataması rakamının düşmesi konusunda tepki gösterdiler ve bu tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdiler.

ÖSYM ADAY ŞİFRESİNİ KAYBEDENLER NE YAPACAK?

KPSS sonuçları için gerekli olan ÖSYM aday şifresini unutan öğrenciler yeni şifrelerini 3 yolla edinebilirler.

Şifrelerini unutan memur adayları ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr internet adresinden yeni şifre alabilirler. Ayrıca ÖSYM Sınav Merkezleri'nden veya ÖSYM Koordinatörlükleri'nden yeni şifre edinilebilir.
ŞİFRENİZİ UNUTTUYSANIZ PANİKLEMEYİN

KPSS ve ÖABT sonuçlarını görebilmeniz için ÖSYM'den aldığınız aday şifrenize ihtiyacınız var. Ancak bu şifreyi unuttuysanız ya da kaybettiyseniz paniklemeyin.

Bunun için ÖSYM'nin sitesine girerek ais.osym.gov.tr'den adresinden şifrenizi ücretsiz olarak yeniden alabilirsiniz. Siteye girdikten sonra "Şifremi Unuttum" alanına girerek yöneltilen soruları doğru yanıtlamanız gerekiyor.
İNTERNETTEN ŞİFRE ALAMIYORSANIZ SINAV MERKEZLERİNDEN ALABİLİRSİNİZ
Eğer internet ortamından şifre almayı başaramazsanız ÖSYM sınav koordinatörlüklerine veya LYS'de başvuru merkezi olarak görev yapan yetkilendirimliş başvuru merkezlerine geçirli nüfus cüzdanı veya pasaportunuzla şahsen başvurabilirsiniz. Bu merkezleriÖSYM'nin internet sitesinden edinebilirsiniz. Unutmayın sizden başkası sizin adınıza şifre alamaz.Haberler.com
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net