Kızılay’dan 300 Türkmen aileye yardım - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kızılay’dan 300 Türkmen aileye yardım

Kızılay’dan 300 Türkmen aileye yardım

Written By yavuz4040 on 13 Temmuz 2015 Pazartesi | 08:38:00

Türk Kızılayı, Irak’ın Duhok kentinde zor şartlarda barınmaya çalışan 300 sığınmacı Türkmen aileye gıda kolisi ve bin 500 çift terlik dağıttı
Kızılay’ın Irak Yardımları Sorumlusu Şafak Lostar, “Göçe maruz kalan ailelere, evlerine dönene kadar desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Irak’ın Duhok ilinin Simel bölgesindeki köylerde kalan Musullu ve Telaferli yaklaşık 300 Türkmen aileye ulaşan Türk Kızılay’ı gıda kolisi dağıttı. Türk Kızılayı Irak Yardımları Sorumlusu Şafak Lostar, “Ramazan ayında toplam 5 bin aileye hayırsever halkımızın yardımlarını ulaştırdık. Irak’taki yardım çalışmalarımız devam edecek. Göçe maruz kalan aileler evlerine dönene kadar desteğimizi sürdüreceğiz” dedi. Yardım çalışmasına katılan Irak Türkmen Cephesi Milletvekili Aydın Maruf ise şunları söyledi:

Bize moral veriyor

“Türk Kızılayı bölgede olağanüstü bir çalışma yürütüyor. Kızılay’ın bu gayreti biz Türkmenlere moral veriyor. Çatışmaların başından beri Kızılay’ın yardımlarına tanıklık ediyoruz. Bölgede ayrım yapmadan herkese yardım elini uzatıyor. Türkmenler olarak Türkiye’ye teşekkür ediyoruz.” Sığınmacı Hıdır Casim Muhammet Ali ise Telafer’in IŞİD’in eline geçmesinin ardından eşi ve çocuklarıyla evini terk etmek zorunda kaldığını söyledi. Savaşın bir an önce bitmesini beklediklerini dile getiren Ali, zor günlerinde yardımlarıyla yanlarında olan Türk Kızılayı’na teşekkür etmek istediğini ifade etti.(Yeniçağ)
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net