ENGELLİ HAKLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » ENGELLİ HAKLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ENGELLİ HAKLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Written By yavuz4040 on 22 Ağustos 2015 Cumartesi | 13:12:00

EDES kapsamında “Spor Engel Tanımaz” projesinin faaliyet programında yer “Engelli Hakları” konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çok amaçlı toplantı ve konferans salonunda Engelli Sporcular ve ailelerinin de katıldığı “Engelli Hakları” konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. Engelli hakları hakkında bilgiler vermek için Avukat Murat Turpçu konuşma yaptı. Turpçu konuşmasında, Anayasal düzenlemelerle engelliliğin önlenmesi, engellilerin eğitim, sağlık, rehabilitasyon, istihdam, bakım ve sosyal güvenliğine ilişkin sorunlarının çözümüyle her yönden gelişmelerini ve karşılaştıkları engelleri kaldırmayı sağlayacak tedbirleri almak, toplumsal yaşama katılmalarını sağlamak ve bu hizmetler için gerekli düzenlemeleri yapmak engelli haklarıyla hedeflendiğini belirtti.

Turpçu engelli ve ailelerine “Eğitim, Sağlık, Rehabilitasyon, İstihdam, Bakım ve Sosyal güvenlik vb.” ile ilgili yasal hakları ve bu hakları nasıl kullanacakları hakkında geniş çaplı bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşmacı olarak katılan katılımcıların engelli sporculara, Spor yaparak hayattaki engellerden kurtulunabileceği ve engelli olmanın spor yapmaya bir engel olmadığının altını çizdiler. İçlerinden bir veya bir kaçının mutlaka 2016 ve 2020 paralimlik olimpiyatlarına katılmasının hayal olmadığı çok çalışmak ve inanılırsa bunu başarabilecekleri vurgulandı.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net