KIRŞEHİR NEFRET KUSTU - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » KIRŞEHİR NEFRET KUSTU

KIRŞEHİR NEFRET KUSTU

Written By yavuz4040 on 24 Ağustos 2015 Pazartesi | 16:08:00

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde PKK tarfından haince kurulan pusuda şehit  olan  Mehmet Kara bugün toprağa verildi.
PKK terörüne lanet yağdıran binlerce Kırşehir’li sabahın ilk saatlerinden itibaren Cacabey Meydanında toplanarak PKK terörü ve hükümete tepkilerini dile getirdi.
Bir grup Cacabey Meydanının yakınında bulunan HDP binası önünde toplanarak İstiklal Marşı söylediler. Ayrnı gurup HDP binasının bir üst katında bulunan binaya girerek oradan büyük bir Türk Bayrağı asarak sloganlar eşliğinde cenazenin kalkacağı Cacabey Camisi önündeki alanı hınca hınç doldurdu.
Şehit cenazesinin cami önüne gelmesiyle birlikte büyük bir tepki gösteren vatandaşlar; 'Seçim bitti şehit cenazeleri geldi, kahrolsun PKK, hükümet nerede' sloganları attılar.
Namaz sonrası Kırşehir İl Müftüsünün helallik isteyeceği sırada yaptığı cenazelerde sloganlar atılmaması konusunda konuşan il müftüsüne  tepi gösteren vatandaşların tepkisi sonucunda  il müftüsü konuşmasını keserek dua ve helallikle konuşmasını bağlamak zorunda kaldı.
Cacabey Meydanında ki şehidimiz için düzenlenen tören sonrası Kırşehir Şehitlik Mezarlığında şehidimiz Mehmet Kara binlerce Kırşehirliler tarafından tedbirler eşliğinde defnedildi.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net