TAYSAD’DAN, SOSYAL SORUMLU AKÜ MARKASI “YİĞİT AKÜ”YE TEŞEKKÜR! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » TAYSAD’DAN, SOSYAL SORUMLU AKÜ MARKASI “YİĞİT AKÜ”YE TEŞEKKÜR!

TAYSAD’DAN, SOSYAL SORUMLU AKÜ MARKASI “YİĞİT AKÜ”YE TEŞEKKÜR!

Written By yavuz4040 on 11 Ağustos 2015 Salı | 13:12:00

Otomotiv sektörünün öncü sivil toplum kuruluşu TAYSAD, “Atma Değerlendir, Meslek Okullarını Güçlendir” sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesine katkılarından dolayı Yiğit Akü’yü “Teşekkür Belgesi” ile onurlandırdı.

Taşıt Araçlar Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD), geçtiğimiz yıl üyelerine çağrıda bulunarak “Çalışır durumda ama kullanılmayan laboratuvar aletlerini, sektöre ara eleman yetiştiren meslek okullarına bağışlanması” için sosyal sorumluluk kampanyası başlatmıştı. Proje, üye işletmelerde kalibrasyon dışı kalmış (çalışır vaziyetteki) ölçü aletlerini, laboratuvar ekipmanlarını meslek liseleri ile paylaşarak, MEB tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi okullardaki öğrencilerin kullanımına sunmayı hedefliyor.
Proje kapsamında 2014 yılında 42 farklı il ve ilçede 52 Meslek Okulu ve 1 Üniversiteye 848 adet ölçüm araç ve gereci ulaştırıldı. Bu yıl da Ağustos ayı sonuna kadar malzemelerin gönderimine devam edilecek olan kampanyaya YİĞİT AKÜ de 2 yıldır destek veriyor.

Ar-Ge Şampiyonu ve  Sosyal Sorumlu  Marka Yiğit  Akü


Türkiye’nin Ar-Ge şampiyonları listesinde de ilk 100’de yer alan ve  insana, teknolojiye  ve  inovasyona  önem  vererek  büyümeyi  hedefleyen  Yiğit  Akü, 2014 yılında 4.250.000  TL  yatırım yaptığı Ar-Ge Merkezi’ndeki 66 kişilik uzman ekibiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Firma, ürünlerinin doğal kaynak tüketimini en aza indirecek, geri dönüşüm oranları  yüksek  malzemeler içeren, daha düşük emisyon oranları ve enerji tüketimlerine sahip olacak şekilde durmaksızın  geliştirmeye devam ediyor. 
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net