Ankara'da Teröre Karşı Dev Buluşma! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Ankara'da Teröre Karşı Dev Buluşma!

Ankara'da Teröre Karşı Dev Buluşma!

Written By yavuz4040 on 14 Eylül 2015 Pazartesi | 03:12:00

Sivil Toplum Kuruluşları teröre karşı 17 Eylül'de Ankara'da toplanma kararı aldı.TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu "Türk'ün Kürt'e, Kürt'ün Türk'e el uzatma günüdür!" diyerek buluşmaya herkesi çağırdı.

Ankara'da Teröre Karşı Dev Buluşma!
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, son dönemlerde yaşanan terör olayları nedeniyle 14 işçi ve işveren örgütü olarak 17 Eylül Perşembe günüAnkara'da toplanma kararı aldıklarını belirterek, "Bütün Türkiye'yi Ankara Sıhhiye Meydanı'nda buluşmaya davet ediyoruz" dedi.
ÇAĞRI TÜM TÜRKİYE'YE
Son dönemlerde yaşanan terör olayları nedeniyle 14 sivil toplum kuruluşu ve meslek örgütü ortak basın açıklaması yaptı.
TOBB İkiz Kuleler'de gerçekleştirilen basın toplantısında ortak açıklamayı okuyan Hisarcıklıoğlu, demokrasinin hak ve özgürlüğün yanı sıra sorumluluk anlamına geldiğini ifade etti. Hisarcıklıoğlu, artan terör olaylarına değinerek, "Gün Türk'ün Kürt'e, Kürt'ün Türk'e, Alevi'nin Sünni'ye, Sünni'nin Alevi'ye el uzatma günüdür" dedi.
Hisarcıklıoğlu, "17 Eylül Perşembe Ankara'da toplanacağız. 17 Eylül'de hep birlikte teröre "hayır" kardeşliğe "evet" diyeceğiz." ifadesini kullandı.
"BAŞKA TÜRKİYE YOK!"
Açıklamasında, ''Kökenimiz inancımız ne olursa olsun 78 milyon Türkiye'yiz. O yüzden fitne ateşini birlikte söndürmeliyiz.'' diyen Hisarcıklıoğlu, ''17 Eylül Perşembe günü saat 16:30 bütün Türkiye'yi Ankara Sıhhiye'de buluşmaya çağırıyoruz. Gelin birlikte yaşama irademizi herkese gösterelim. Bu süreçte daha soğunkanlı ve sağduyu olalım. Çünkü başka Türkiye yok. Bayrağını da al gel." diyerek çağrıda bulundu.
"GELEMİYORSANIZ BAYRAK ASIN"
Hisarcıklıoğlu, buluşmaya tüm vatandaşları ve sivil toplum kuruluşlarını davet ettiklerinin altını çizerek, "Bize katılamayan milyonları da o gün Türkiye'nin her karışını al bayrağımızla donatmaya çağırıyoruz" diye konuştu.
Hisarcıklıoğlu, perşembe günü herkesin üzerinde Türk Bayrağı amblemi olan şapkalar takacağını da söyledi.(Haberler.com)
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net