Esad: Teröristleri desteklemeyi bırakın - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Esad: Teröristleri desteklemeyi bırakın

Esad: Teröristleri desteklemeyi bırakın

Written By yavuz4040 on 16 Eylül 2015 Çarşamba | 03:42:00

Suriye Devlet Başkanı Esad, ülkedeki krizi sonlandırmak için diyaloga devam edilmesi gerektiğini belirtti.


Suriye Devlet Başkanı Esad, ülkedeki krizi sonlandırmak için diyaloga devam edilmesi gerektiğini ancak kan akmaya devam ettiği sürece başarı kazanmanın mümkün olmadığını söyledi.

SURİYELİ LİDER DEĞERLENDİRME YAPTI

Rus gazetecileri kabul eden Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, önemli açıklamalarda bulundu. Suriye lideri, ülkesindeki siyasi sürecin geleceğini, mülteci sorununu ve istifa çağrılarını değerlendirdi.
Suriye'de uzlaşı için diyalogun sürdürülmesi gerektiğini ifade eden Esad, "Ancak insanlar ölmeye devam ederken başarı kazanmak mümkün değildir. Uzlaşıya varabiliriz ancak Suriye’de terörizmi yenmediğimiz sürece hiçbir şey değişmez" dedi.

'MÜLTECİLER AVRUPALILARI ENDİŞELENDİRİYORSA…'

Avrupa'nın yaşadığı mülteci krizine değinen Esad, "Mesele, Avrupa’nın mültecileri kabul edip etmemesi değil. Bu sorunun asıl sebepleri ortadan kaldırılmalı. Eğer mültecilerin kaderi Avrupalıları endişelendiriyorsa, teröristlere desteklerini kessinler" şeklinde konuştu.
Ülkedeki tüm güçlere, terörizme karşı birleşme çağrısında bulunan Suriye lideri, halkın beklentilerini karşılamak için tek yolun bu olduğunu belirtti.

KÜRTLER SURİYE TOPLUMUNUN BİR PARÇASI

Esad, "Bugün her Suriyeliye şu an ne istediğini sorarsak, ilk yanıt ‘herkes için güvenlik ve istikrar’ olacaktır. Bu nedenle hükümet içindeki ve dışındaki siyasi güçler, halkın gereksinimleri etrafından birleşmek zorunda" dedi.
Kürtlerin Suriye toplumunun bir parçası olduğunu vurgulayan Suriye Devlet Başkanı, "Onlar yabancı değil. Tıpkı Araplar, Çerkezler, Ermeniler ve ezelden beri Suriye’de var olan diğer birçok ulus ve mezhep gibi bu topraklarda yaşıyorlar. Bu bileşenler olmadan Suriye’de yekpare toplumun varlığı mümkün değil” yorumunda bulundu. En Son Haber
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net