ESNAF VE SANATKARLARI ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI ÖZTÜRK'ÜN BAYRAM MESAJI: - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » ESNAF VE SANATKARLARI ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI ÖZTÜRK'ÜN BAYRAM MESAJI:

ESNAF VE SANATKARLARI ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI ÖZTÜRK'ÜN BAYRAM MESAJI:

Written By yavuz4040 on 22 Eylül 2015 Salı | 07:55:00

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, dini bayramlardan biri olan Kurban Bayramını kutlayacak olmanın onuru ve gururunu yaşadıklarını söyledi.
                Kurban Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, “Bayramlar; toplumsal birliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği, dostluk ve kardeşlik duygu ve hislerinin güçlendiği ve insan olmanın güzelliğinin daha yoğun hissedildiği çok özel günlerdir. Toplumsal, sosyal, kültürel ve dini yaşantımızın vazgeçilmez unsurlarından olan ve halkımızı birbirine yakınlaştıran, sevgi, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendiren bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bayramlarda dargınlıkları, acıları unutarak sevgi ve dostluk bağlarımızı güçlendirmeliyiz. Bizler gelenek ve göreneklerine bağlı bir toplumun üyeleriyiz. Bu yüzden mağdur olanları koruyarak, yardıma muhtaç olanlara yardım ederek, birbirimize destek olup acılarımızı azaltarak, mutluluklarımızı, aşımızı paylaşarak yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz. 
                Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlanmaya devam etmeli,  özellikle bu günlerde birbirimize, şehrimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız.
                Halkımızın, sanatkârlarımızın, Türk İslam âleminin Kurban Bayramını kutlar, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini dilerim” dedi
             
                SÜRÜCÜLERİ UYARDI

                KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, bayramda kazaların arttığına dikkat çekerek, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu meydana gelebilecek kazalardan kaçınılmasını, uykusuz ve yorgun bir şekilde yola çıkılmamasını , trafik işaret ve işaretçilerine uyulmasını, yola çıkacakların mutlaka araçlarının bakımlarını yaptırmaları konusunda uyardı.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net